Има две години, а веќе заработува илјадници долари (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

И натаму носи пелени, а веќе заработува сериозни суми и тоа од слукање.

Loading...

Лола има две години и до сега продала 12 слики, а за една дури добила и повеќе од 1.600 долари.

Пабло Пикасо еднаш рекол дека му биле потребни четири години да слика како Рафаело, но целиот живот да слика како дете.

Ова дете можеби и ќе го надмине.

Фото: Printskrin Youtube/Good Morning America


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *