Има 70 години, а изгледа како девојка, од полнолетство ја има истата тежина, исхрана е клучна

Сподели со своите пријатели

Познатата американска актерка Џејн Сејмур (70) го прослави својот роденден во февруари, но кога ќе ги погледнете нејзините фотографии и снимки, таа изгледа како да има 30 години.

Loading...

Изгледа многу свежо и младешко, лицето не го изгубило тонот и сјајот и е во одлична форма, што честопати го докажува со фотографии во бикини.

Ако ги погледнете старите фотографии на познатата актерка, освен уште неколку брчки, нејзиниот лик и фигура воопшто не се променети, и покрај тоа што годините летаат немилосрдно. Таа старее неверојатно убаво, и тврди дека естетската хирургија не вмешала прсти.

 

 

Џејн истакна дека пробала ботокс во догледно време, но дека не и се допаѓал ефектот и додаде дека тајната на нејзината младост не се скапи креми или чаеви од билки. Таа нагласува дека станува збор за прифаќање на себеси и воспоставување рамнотежа во животот.

„Диетата никогаш не ми успеала затоа што сакам да јадам. Одгледувам овошје и зеленчук и уживам во неговиот вкус. Не ми се допаѓа идејата да морам да достигнам одредена бројка на вагата”, вели Сејмур, но додава дека таа понекогаш го користи методот на повремен пост и дека тоа и одговара.

Loading...

Кога ја практикува споменатата автофагија, таа има само еден оброк дневно, кој содржи зеленчук, посна риба или мало парче пилешко, а само понекогаш тенок посен стек. Покрај тоа, таа јаде сиров морков или целер, а сето тоа ја довело до фактот дека има ист број килограми како и кога имала 18 години.

 

 

Таа исто така открива дека својата младост ја должи на редовниот тренинг – вежби во сила и пилатес.

„Забележав огромна разлика откако започнав да вежбам. Секоја вежба е напорна, целото тело ми се тресе од замор. Давам се од себе, но не се обидувам да бидам помлада отколку што сум. Се обидувам да бидам добро колку е можно на моја возраст “, рече таа.

Инаку, Џејн позираше за култниот магазин „Плејбој“ на 67-годишна возраст во 2018 година, кога стана најстарата жена фотографирана за нивната насловна страница.

 

Loading...

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jane Seymour (@janeseymour)

Минатата година актерката се најде во центарот на помал скандал кога јавно ги нападна шефовите од филмската индустрија кои не и дозволија да игра помлада верзија на нејзиниот лик во мини-серијата „Elanor of Aquitaine“,  туку најдоа помлади актерки за таа улога.

„Тие ми рекоа дека ќе можам да играм верзија на мојот лик на 25 години, но само ден пред снимањето најдоа некој друг за тоа. Тоа е нешто што навистина не го разбирам затоа што верувале или не дури не мора да правам никакви промени во моето лице. Можете да бидете сигурни во тоа ако ги погледнете моите фотографии на Инстаграм “, рече Џејн минатата година.

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jane Seymour (@janeseymour)


Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *