Има 50 години и е најзгодната баба што ќе ја видите (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Џина Стјуарт од Австралија ги израдува следбениците на социјалните мрежи со својот младешки изглед, а сега откри и како успева да изгледа толку добро иако има 50 години, и веќе е баба.

Loading...

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gina Stewart (@worldshottestgrandma)

– Јас навистина верувам дека тој дух е посилен од материјата. Најдобар совет е да се обидете да бидете смирени. Знам кои се моите извори на стрес и се обидувам да го намалам нивното влијание врз мене што е можно повеќе. Ако се најдам презаситена од ситуацијата или доживеам стрес, наоѓам тивко место во себе и ги полнам батериите пред да продолжам понатаму – објасни таа.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gina Stewart (@worldshottestgrandma)

Џина, која има над 300.000 следбеници на Инстаграм, верува во моќта на позитивно размислување и елиминирање на негативноста во животот.

 

Loading...

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gina Stewart (@worldshottestgrandma)

Покрај тоа што размислува позитивно, оваа баба оди редовно, пие многу вода и се обидува да се храни здраво.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gina Stewart (@worldshottestgrandma)

– Живеам во близина на плажа и сакам да одам боса покрај морето секој ден. Правам 10.000 чекори на ден, а тоа ми помага да го задржам добро расположение. Пијам многу вода и јадам антиоксиданси. Боровинките се моето омилено овошје“, рече таа.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gina Stewart (@worldshottestgrandma)

Таа го прослави својот 50-ти роденден во луксузно одморалиште, но внимавала и што јадела за време на прославата.

Loading...

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gina Stewart (@worldshottestgrandma)

 

– Го отстранив целиот глутен од исхраната и се чувствувам многу подобро кога јадам многу мали оброци со здрава храна. Мислам дека сме она што го јадеме, чувствуваме и мислиме. Сето ова нè храни на различни нивоа секој ден – заклучи таа, пишува Мирор.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gina Stewart (@worldshottestgrandma)


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *