Има 45 години, зависен е од теретана и изгледа како „ѕвер“ (видео)


Тренирањето и одржувањето на физичка кондиција е здраво, но кога станете опседнати со пумпање на мускулите, може да доведе до опасност и сериозно загрозување на животот.

Такој е случајот со Рич Пејн. Човекот кој од својот 18 роденден станал залуденик за мускули, па откако станал полнолетен започнал со земање стероиди и хормони за растење, за да има поголеми бицепси и трицепси.

ric-pejn-foto-printskrin-1471341537-970859

Неговото тело енормно пораснало што скоро се претворил во чудовиште. Сега има 140 килограми, а и натаму расте поради земањето на хормоните. Прв пат во теретана зачекорил на 11-годишна возраст и станал зависник од неа. Бидејќи е син на бодибилдерка, не му била непозната таа сфера на интерес и набргу запливал во водите на својата мајка.

ric-pejn-foto-printskrin-1471341562-970861

Loading...

На 15 години започнал да се натпреварува во професионален бодибилдинг, но не се прославил многу. Потоа одел по линија на помал отпор и започнал со користење стероиди. Свесен каков ризик му носи тоа што од 18 години зема стероиди и хормнои за раст, но како што истакнал тој е среќен и задоволен со животниот пат кој го избрал.

 


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.