Има 27 години и шест деца, сега чека и близнаци

Сподели со своите пријатели

Мајка од Австралија дознала дека очекува близнаци. Нема да биде вест ако таа веќе нема шест деца, вклучително и една тројка, и нема дури ниту 30 години.

27-годишната Клои Данстан по раѓањето на Руф, Анри и Перл ги врзала јајниците, потоа се предомислила и поминала во обратна постапка. Таа и сопругот Рохан сфатиле дека сакаат уште едно дете.

Loading...

 

 

До 22 година, Клои имала три деца, а пред четири години и тројка. Таа ги родила со царски рез во 28-та недела за да го спаси животот на нејзината неродена ќерка која почнала да снемува кислород. Сите бебиња премногу мали, со тежина од само 1.370, 1.200 и 690 грама.

За време на бременоста, таа започнала да го споделува секојдневието на Инстаграм и до ден денес ја следат 366 илјади луѓе.

 

 

Loading...

Таа ги шокираше сите кога пред два дена објави дека очекува близнаци. На фотографијата, таа позираше со шестте деца и фотографија од ултразвук во раката.

„Среќни сме да споделиме со вас дека ќе станеме родители на близнаци“, напиша Клои.

Потоа, таа позираше со својот сопруг и им се заблагодари на сите за честитките и убавите желби што ги примила.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *