Има 22 деца и живеела на работ на сиромаштијата: Сега има куп пари, но луѓето ја мразат (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Су Редфорд (46) со 22 деца е мајка на најголемото семејство во Англија, а нејзината приказна ја шокираше јавноста, бидејќи од обична беда и сиромаштија дошла до луксузен живот.

Loading...

Су едвај врзувала крај со крај, а кога се проширила веста за неа и нејзиното многудетно семејство, помошта почнала да пристигнува од сите страни, а таа станала ѕвезда на Инстаграм.

46-годишната мајка има 420.000 следбеници на популарната социјална мрежа, па стана популарна и благодарение на тоа почна да заработува „дебело“.

 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Radford Family (@theradfordfamily)

 

Поради својата популарност, има соработка со голем број светски познати брендови кои ги рекламира на својот профил, а како што се наближуваат празниците, Су од компанијата со која соработува, добила голем број на подароци со кои се пофали за на својот профил.

Сепак, некои од реакциите на луѓето кои ја следеа ја изненадија. Во една од кадрите Су покажала нов душек што го купила за децата, а чини 750 фунти, што ги згрозило нејзините придружници.

Loading...

 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Radford Family (@theradfordfamily)

 

– Одвратно, ова е губење пари! Запомнете кој бевте пред сето ова и почнете да им враќате на другите со добротворни цели наместо да мавтате со парите што сте ги добиле!

 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Radford Family (@theradfordfamily)

 

– Зарем луѓето се толку слепи што не гледаат дека сте ја искористиле секоја прилика да добиете работи бесплатно, вашата работа е смешна и нема шанси да купите нешто од неа за што се фалите!

Loading...

– Како не се срамите, толку многу луѓе умираат од глад – ова се само дел од коментарите на огорчените следбеници.

 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Radford Family (@theradfordfamily)

 

Су реши да одговори на коментарите што ги доби.

– Работев исклучително напорно за да нѐ доведам до овој момент. Заборавате дека јас немам само пекара, имаме и наша медиумска компанија, како и повеќето инфлуенсери. Го мразам зборот инфлуенсери, но едноставно е така – изјавила таа.

 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Radford Family (@theradfordfamily)

Loading...

 

Инаку, Су и нејзиниот сопруг Ноел (50) имаат 22 деца: Крис (32), Софи (27), Клои (26), Џек (24), Даниел (22), Лук (21), Мили (20). Кејти 19), Џејмс (18), Ели (16), Ејми (15), Џош (14), Мекс (12), Тли (11), Оскар (10), Каспер (9), Хејли (6) , Фиби 5), Арчи (4), Бони (3) и Хајди (1).

Су била бремена 16 и пол години.

 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Radford Family (@theradfordfamily)


Loading...