Има 16 години, а веќе 100 милиони следбеници: Дали знаете за кого станува збор?

Сподели со своите пријатели

Тинејџерката Чарли Дамилио има најмногу следбеници на платформата ТикТок, и очигледно, во скоро време никој нема да ја претекне.

Loading...

Оваа 16-годишна девојка има 50 милиони следбеници повеќе од „второпласираниот“ актер Вил Смит, а таа е попопуларна од Кајли Џенер и Аријана Гранде, кои важат за најпопуларни жени на социјалните мрежи.

 

 

Чарли редовно објавува кратки скечеви и снимки на кои танцува, а за помалку од една година е на самиот врв според своите следбеници на „ТикТок“.

Покрај своите активности на оваа платформа, Чарли е домаќин на подкаст со својата исто така популарна сестра.

 

Loading...

 

Чарли исто така подготвува книга и поради нејзината популарност нејзините родители стануваат познати и на Инстаграм.

@charlidameliodc @yodamnmomma♬ THICK (feat. Megan Thee Stallion) (Remix) – DJ Chose & Megan Thee Stallion


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *