Има 11 деца и повторно е трудна, а прв пат родила на 14 години (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Вероника Мерит (36), мајка од 11 деца од њујорк, на Инстаграм сподели со своите следбеници дека чека уште едно бебе.

Loading...

Имено, таа забременила во средно училиште, а својата најстара ќерка ја родила на 14 години.

Таа денес има 21 година. До неа се Ендру (16), Адам (15), Даша (12), Дарла (10) Марвелоус (8), Марталија (6), Амелија (4), Делила (3) и Донован (1).

Таа има две најстари деца од првиот брак, додека имала седум со сегашниот сопруг Мартија (37).

 

@thismadmamaDon’t tell me what to do✋😩 #hiddencamera #12 #largefamily #parentsoftiktok #12kids #thismadmama♬ Don’t be suspicious – io non so

 

Вероника, која споделува детали за своето големо семејство на Инстаграм и Тикток, вели дека никогаш не користи контрацепција поради нејзината здравствена состојба.

Loading...

– Завршив средно училиште со одлични оценки, се обидов да одам на колеџ, но се разболев два пати – имам заболување на бубрезите и го загубив бубрегот минатата година – објасни таа.

Покрај тоа, мајката откри дека би сакала да има 17 деца.

– Некои деца беа планирани. Но, не можам да земам хормонална контрацепција бидејќи сум склона кон згрутчување на крвта поради болеста – рече таа.

 

@thismadmamaAnd yes I took sex Ed🙄 #parentsoftiktok #teenmom #teenpregnancy #pregnancy #thismadmama

♬ Surrender – Natalie Taylor

Не ја исклучувам можноста да имам повеќе деца. И поминав вкупно осум и пол години во бременост – објасни таа, и пишува британски Сан.

Честитки! Не знам како можеш воопшто да се справиш со 11 деца. Едвај издржувам со едно такво какво што е – и напишал еден корисник под видеото.


Loading...