И каскадерите гинат поради невнимание (видео)

Сподели со своите пријатели

Французинот Танкраде Мелет (32), скокач и каскадер, паднал од височина од 30 метри додека се обидувал да ја изведе својата егзибиција со балони во воздух, пишува „Дејли мејл“.

Имено, Мелет се подготвувал за изведување на егзебицијата на југот од земјата, кога случајно паднал, а се верува дека сакал да пешачи по жица помеѓу двата балона.

„Точките“ ги изведувал низ целиот свет и адреналинот му станал страствен, но…

 

Loading...

https://www.youtube.com/watch?v=J5Z76TU2mY0

 

Исто така одел по жица измеѓу два планински врва, се занимавал со „Бејс скокање“.

Неговото мото е „пробај од се“. Изведувал егзебиции, ги снимал, објавувал видео исечоци и држел предавања.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.