И Игор Пенов од КК Куманово се сели во АВ Охрид

Сподели со своите пријатели

По квалитетната игра во МЗТ Скопје, Карпош Соколи, а последната сезона и во дресот на Куманово, кошаркарот Игор Пенов е ново засилување на АВ Охрид.

По репрезентативецот Адем Мекиќ, Пенов е вториот кошаркар кој дресот на Куманово го менува за охридскиот.

Loading...

Извор: Екипа.мк


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *