09.07.2019 10:31

И Игор Пенов од КК Куманово се сели во АВ Охрид


По квалитетната игра во МЗТ Скопје, Карпош Соколи, а последната сезона и во дресот на Куманово, кошаркарот Игор Пенов е ново засилување на АВ Охрид.

По репрезентативецот Адем Мекиќ, Пенов е вториот кошаркар кој дресот на Куманово го менува за охридскиот.

loading...

Извор: Екипа.мк


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments