И денеска променливо време, за четврток најава за невреме со грмежи

Сподели со своите пријатели

Променливо облачно со сончеви периоди ќе биде времето во текот на денешниот ден. Локално ќе има повремени врнежи од дожд и услови за ретки грмежи, особено во источните делови. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Loading...

Во Куманово нè очекува променливо облачно време со кратки сончеви периоди, но нè очекуваат и врнежи од дожд во комбинација со грмежи и југозападен ветер. Минималната температура ќе изнесува 12, а максималната дневна 24 степени целзиусови.

Националната хидрометеоролошка служба за четврток и петок има издадено повторно жолто предупредување за невреме со грмотевици, како резултат на нов голем влажен бран кој ќе ја зафати Република Македонија.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.