17.01.2020 10:25

И БОЛТ НЕ ИМ Е РАМЕН: Тројца сумо борачи трчаат спринт, а луѓето плачат од смеење (ВИДЕО)

Facebook Twitter Google+

Сумо борачите се познати по својата издржливост, стабилност, трпеливост, сила и многу други квалитети што се многу важни за вежбање на јапонските национални спортови.

Она за што не се познати е агилноста и брзината на атлетската патека, во што ги спречува тежината потребна за да се натпреваруваат.

Loading...

Овие тројца борци се најдоа на стадионот и решија да се тестираат на тркачката патека.

На Јусеин Болт подобро да не му излегуваат пред очи, но борците поминаа одлично и до солзи ги насмеаја присутните на стадионот.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments