29.04.2019 11:32

Хрват туркаше автомобил 85 километри и влезе во Гинис (ВИДЕО)

Facebook Twitter Google+

Томислав Лубењак сруши Гинисов рекорд во должина на туркање автомобил при што поминал 85 километри и тоа со брзина од шест километри на час.

Со службен мерач на време е следен автомобилот, но и секој чекор на Томислав.целта била за 24 часа Лубењак да премине 100 километри туркајќи автомоил од 730 килограми со возач, но тој рекордот го урнал кога достигнал 83 километри.

Loading...

фото: принтскрин Јутјуб


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments