Хороскопски знаци кои со задоволство прифаќаат секс по првиот состанок

Сподели со своите пријатели

Водолиите, според астролошката анализа, се подготвени да „одат до крај“ со некој што штотуку го запознале, доколку сметаат дека „хемијата“ е силна.

Loading...

Повеќе од 15 проценти од Водолиите велат дека нивниот прв дејт обично завршува со секс, затоа што сакаат да знаат дали овој аспект на врската е валиден и дали има смисла да продолжат да се гледаат меѓусебно, според истражувањето на веб-страницата за запознавање „Plenty of Fish“.

 

 

Покрај тоа, припадниците на овој хороскопски знак сакаат да проверат за сексуална хемија и не гледаат ништо лошо во раното стапување во однос, каде првенствено се потпираат на својот инстинкт. Тие ќе го сторат тоа првенствено ако навистина сакаат некој, што може да биде вообичаено со нив.

Вториот хороскопски знак што е подготвен да „оди до крај“ на првиот дејт е Риби, а 11 проценти од членовите на овој знак признале дека тоа е нивна практика.

 

Loading...

 

Најмала шанса за секс на првиот дејт има Вага, која ваквото однесување го смета за бесмислено, им се допаѓаат игри на заведување и исчекување и за нив е важно да добијат чувство за почит и вистински увид во личноста.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *