Хороскопски знаци кои ќе имаат среќа во љубовта во август

Сподели со своите пријатели

Оваа лето нема да биде наклонето на сите знаци на Зодијакот, барем кога е во прашање љубовта.

Loading...

Сепак, за дамите и господата од овие три знаци јули, август и септември ќе бидат пресвртници на емотивен план и тоа во позитивна смисла.

Па, ако сте еден од овие тројца среќници, насмевка на лице и подговете се срцето да ви затрепери од радост.

 

 

Водолија

Припадниците на овој знак секое лето имаат најголеми шанси својот моментален однос да го кренат на повисоко ниво, а можеби дури и да станат родители.

Loading...
ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за петок, 19 август

Летото ви е наклонето и доколку сте сингл, ќе имате низа можности да започнете сериозна врска. Ако пак сте во врска знате дека тоа е совршен тајминг за стапување во брак или почеток на заеднички живот.

Рак

Најемотивниот знак на хороскопото оваа лето ќе има среќа на планот на љубовта. Конечно ќе стават точка на лошите односи преполни со несогласувања и ќе добијат можност да запознаат некој нов.

 

 

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за петок, 19 август

Вам во крвта ви е потреба за поверен партнер, а таков треба и да очекувате оваа лето. Доколку ви се допаѓа личноста во воздушен знак, радувајте се – ве очекува добар расплет на настаните.

Лав

Loading...

Можеби мислиде тека уште не е време да се смирите, но животот ќе ве раувери. Доколку сте слободни, наредните недели ќе ви донесат многу забава, добри излегувања, флерт, но и лица поради кои срцето ќе ви скокне.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за петок, 19 август

Ќе биде тоа неверојатна љубов преполна со магија. Доколку сепак сте зафатени, очекувајте разрешување на проблемите во врската и стабилизација на односите.