Хороскопски знаци кои би можеле да ја пронајдат вистинската љубов оваа зима

Сподели со своите пријатели

Како што се намалуваат температурите, многумина од нас сакаат некој да се гушкаат под топло и пријатно ќебе и да гледаат лоши божиќни филмови на телевизија.

Loading...

Некои сега сонуваат дека наеднаш ќе се појави љубовта на нивниот живот и сакаат да изберат елка со нив и дека заедно ќе поминат романтични празници.

Овие 3 хороскопски знаци оваа зима лесно би можеле да ја пронајдат вистинската љубов, велат ѕвездите.

Љубовта доаѓа во многу форми, важно е само да ја препознаете. Понекогаш тоа е неочекувано пријателство, а понекогаш, хмм, може да биде само некој/а што неодамна сте го/ја запознале.

Според љубовниот хороскоп, родените во овие три хороскопски знаци оваа година ќе најдат голема љубов.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  СНИМКА КОЈА ГИ РАСПЛАКА СИТЕ: Се омажи во болница за да ја исполни последната желба на татко ѝ

 

shallow focus photo of man and woman holding each others hands

 

Loading...

Водолија:

Големите чувства во зимската земја на чудата. Водолиите сега тешко можат да ги задржат своите емоции под контрола.

Сезоната на празници е тука, а сите магични светла и мирисот на цимет во воздухот прават срцата на Водолиите да чукаат побрзо.

Овој хороскопски знак добива многу посебен сјај и одеднаш им изгледа неодоливо на другите луѓе.

Треба да се подготвите одеднаш да бидете поканети на сите божиќни забави. И ако таму има гранче имела, тогаш треба да ја искористите можноста.

Можеби има интересна личност подолу…

Совет: Најважно за Водолиите е навистина да се вклучат сега. Овие луѓе не значат ништо лошо – можеби тие само сакаат да ве запознаат подобро.

 

ПРОЧИТАЈТЕ И:  НЕВЕРОЈАТНА ГЛЕТКА: Слон се прошета низ центарот на градот (ВИДЕО)

man beside woman facing each other during winter

Loading...

 

Овен

Обновување на љубовта во студеното годишно време. Овенот немаше среќа во љубовта во последните месеци – можеби не ја ни бараше.

Но, во зима започнува сосема нова ера за овенот – на повидок е љубовна револуција.

Одеднаш ќе почувствувате дека нешто врие во вас, а познанството би можело да прерасне во нешто повеќе, доколку дозволите.

Сега само треба да му покажете на надворешниот свет: „Конечно сум подготвен за нова врска!“ Тогаш сигурно ќе имате среќа.

Совет: Новиот почеток треба да се прослави на вистински начин. Што велите за мала празнична забава во вашиот стан? Поканете ја вашата симпатија и разбудете ѝ ги сите сетилата…

 

woman in brown coat wearing gray knit cap and brown knit cap

Loading...

 

Риби

Сега станува емотивно за Рибите. Изминатите неколку месеци беа прилично турбулентни во вашиот љубовен живот.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за петок, 19 април

Можеби сте ја прекинале врската или конечно сте преболеле некоја стара љубов. Иако многу пилиња всушност сакаа да одвојат малку време за себе, љубовта може да биде веднаш зад аголот.

Кога сонцето ќе се пресели од Шкорпија кон Стрелец, Рибите одеднаш ќе се наполнат со нова енергија и ќе сакаат повторно да се разголат емотивно.

Во тоа ќе успеете, преку отворени разговори во кои нема да се срамите да покажете дека сте ранливи, а тој ваш храбар чекор ќе биде исклучително привлечен за другите…

Совет: Зад секој разговор има шанса за емотивна врска, но не мора да значи вистинска љубов. Имајте отворено срце, но не дозволувајте вашата романтична серија да ве повреди.

Loading...