Хороскоп за вторник, 27 октомври

Сподели со своите пријатели

ОВЕН

Loading...

Работа: Ги одработувате своите обврски нормално додека очекувате прилив на финансии.

Љубов: Емотивно сте незадоволни. Комуникацијата со саканата личност е нехармонична.

Здравје: Проблеми со реума.

БИК

Работа: Имате максимално одговорен однос кон работата. Тоа се гледа по добрите резултати.

Љубов: Односот со саканата личност е и понатаму проблематичен. Поточно комуникацијата е лоша.

Здравје: Стабилно здравје.

Loading...

БЛИЗНАЦИ

Работа: Работата не се одввива онака како што сте замислувале. За среќа, секогаш сте полни со идеи со кои пробувате да ги решите проблемите.

Љубов: Емотивно сте исполнети и се посветувате на партнерот.

Здравје: Стабилно здравје.

РАК

Работа: Фокусирани сте на работа. Доколку работата има врска со одмор или образование, ве очекува успех.

Љубов: Емотивно сте несреќни и неисполнети. Доста ви е самотија.

Здравје: Задоволително здравје.

Loading...

ЛАВ

Работа: Амбициозни сте, вредни и кооперативни. Работниот тим успешно ги реализира работните планови.

Љубов: Полни сте со надеж дека новото познантство ќе се претвори во сериозна врска.

Здравје: Се чувствувате добро.

ДЕВИЦА

Работа: Премногу сте критични кон идеите на колегите. Им наоѓате маани, а никако да ги видите предностите.

Љубов: Уживате во времето поминато со партнерот. Тој ве опушта и ве усреќува.

Здравне: Проблеми со грлото.

Loading...

ВАГА

Работа: Работата не се одвива со онаа брзина која ја сакате, што малку ве демотивира.

Љубов: Односот со партнерот е катастрофален. За да избегнете понатамошни караници, ибегнувате комуникација со него.

Здравје: Малку сте се опуштиле и сте се препуштиле на храната.

ШКОРПИЈА

Работа: Фокусирани сте на решавање на проблемите. Нестрпливо чекате прилив на пари, но тој денеска нема да стигне.

Loading...

Љубов: Имате нагласена потреба за љубов. Се посветувате целосно на односот со партнерот.

Здравје: Се чувствувате мрзеливо.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Шармантни сте и тоа го користите за постигнување на работните цели.

Љубов: Саканата личност не се чувствува најдобро. И посветувате внимание и време што и помага да се чувствува подобро.

Loading...

Здравје: Стабилно здравје.

ЈАРЕЦ

Работа: Незадоволни сте од ситуацијата на работа. Се распрашувате каде би можеле да најдете нова работа.

Љубов: Презадоволни сте емотивно. Размислувате дека бракот е нормално продолжување на вашата врска.

Здравје: Задоволувачко здравје.

Loading...

ВОДОЛИЈА

Работа: Задоволни сте од соработката со колегите. Ви годи што се разбирате и покрај тоа што имаат целосно поинакви идеи од вашите.

Љубов: Емотивно сте неисполнети. Доста ви е караници со партнерот.

Здравје: Дигестивниот систем е чувствителен.

РИБИ

Работа: Имате оптимистички став кон работата. Си задавате уште поголеми цели.

Loading...

Љубов: Емотивно сте исполнети со врската и тука не би менувале ништо.

Здравје: Делувате уморно, ви треба одмор.


Leave a Reply