Хороскоп за вторник, 22 август

Сподели со своите пријатели

ОВЕН

Работа: Денешниот ден ви носи многу стрес на работа. Важно е да бидете подготвени да се соочите со проблеми.

Loading...

Љубов: Сакате емоционална промена, но немате доволно иницијатива.

Здравје: Зголемете го внесот на витамини и течности.

БИК

Работа: Можете да очекувате стабилна ситуација на полето на работата. Денешниот ден ви поминува без поголеми проблеми.

Љубов: Ако се препуштите на чувствата, ќе уживате со саканата личност.

Здравје: Грижете се за вашите очи.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ве чекаат промени во деловниот план, време е да прифатите дека околностите се уште се менуваат.

Љубов: Полека се ладите од некој од вашите најблиски и имате впечаток дека вашата врска нема да може да биде иста како порано.

Loading...

Здравје: Побавно варење.

РАК

Работа: Ќе имате можност да ги реализирате промените што ги сакате на ова поле. Ќе бидете задоволни со исходот од деловната ситуација.

Љубов: Не ги потиснувајте чувствата, време е да се справите со вашите потреби.

Здравје: Респираторни проблеми.

ЛАВ

Работа: Можно е да дојде време да донесете одлука за промена на работното место.

Љубов: Ве очекува стабилна ситуација со партнерот. Може да се каже дека вие двајца сте на вистинскиот пат.

Здравје: Зголемете го внесот на храна што содржи железо.

ДЕВИЦА

Работа: Ова не е добро време за големи ризици кога станува збор за бизнис. Избегнувајте повисоки трошоци денес.

Loading...

Љубов: Многу сте посветени на партнерот и важно ви е да се чувствува добро покрај вас.

Здравје: Јадете поредовно.

ВАГА

Работа: Може да се надевате на позитивни околности кога станува збор за бизнис. Судбината ќе биде на ваша страна.

Љубов: Имате шанса да влезете во љубовна врска која ќе ви стане многу важна, на долг рок.

Здравје: Би ви годела физичка активност.

СКОРПИЈА

Работа: Добар ден е да започнете нов бизнис. Во принцип, денес ве очекува позитивно влијание врз судбината.

Љубов: Ве очекува голема љубов со нова личност која доаѓа во вашиот живот некако неочекувано, без најава.

Здравје: Немате здравствени проблеми.

Loading...

СТРЕЛЕЦ

Работа: Имате можност да ги покажете своите способности на деловно поле. Подготвени сте да продолжите напред.

Љубов: Ако имате планови за да живеете со вашиот партнер, ќе бидете задоволни од вашиот однос.

Здравје: Здравјето е добро.

ЈАРЕЦ

Работа: Ќе имате среќа на деловно поле. Можете да очекувате многу добри промени да започнат наскоро.

Љубов: Ви се додворува личност која не предизвикува претерано силни емоции во вас. Не сте подготвени да се поврзете сега.

Здравје: Занимавајте се со спорт!

Loading...

ВОДОЛИЈА

Работа: Ве очекува значително подобрување во областа на заработката. Ќе бидете многу задоволни од новите околности на ова поле.

Љубов: Станувате заинтересирани за личноста што ја среќавате во вашата блиска околина.

Здравје: Избегнувајте алкохол.

РИБИ

Работа: Добар ден е за промени во областа на работата, па затоа е важно да се фокусирате на тоа.

Љубов: Среќни сте и сакани – ако имате партнер, среќни сте покрај него. За слободните Риби, добар ден е за нови познанства.

Loading...

Здравје: Се чувствувате одлично.