Хороскоп за вторник, 17 ноември

Сподели со своите пријатели

ОВЕН

Работа: Односот со колегите е напнат. Резултатите на работа се лоши и меѓусебно се обвинувате едни на други.

Loading...

Љубов: Задоволни сте од ова поле. Целата своја љубов ја насочувате кон емотивниот партнер.

Здравје: Проблеми со притисокот.

БИК

Работа: Фрустрирани сте поради ситуацијата на работа. Имате впечаток дека можете многу повеќе, а надредените ви даваат обврски кои ве деградираат.

Љубов: Многу сте љубоморни и правите проблеми на саканата личност.

Здравје: Носите одлука да почнете диета.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Имате успешна комуникација и од потенцијалните соработници успевате да направите стабилни соработници.

Loading...

Љубов: Не сте задоволни од односот на партнерот. Ви пречи тоа што не обрнува внимание на вас.

Здравје: Бубрезите се чувствителни.

РАК

Работа: Разработувате тајни планови со странците. Планирате се да обелодените кога ќе постигнете конкретна соработка со нив.

Љубов: Не сте задоволни од врската и сметате дека е време да се прекине.

Здравје: Чувствителни дишни органи.

ЛАВ

Работа: Имате желба јавно да се афирмирате, па пробувате да решите проблем кој колегите не успеале да го решат.

Љубов: Емоциите ви проработиле. Пробувате да остварите комуникација со симпатијата, но не ви оди.

Здравје: Внимавајте на исхрана.

Loading...

ДЕВИЦА

Работа: Уморни сте од грешките на соработниците. Го прекинувате односот со нив, без желба повторно да го обновите.

Љубов: Не сте заинтересирани за социјална дружба и нови емотивни случувања.

Здравје: Скок на притисокот.

ВАГА

Loading...

Работа: Задоволни се од стабилната работна ситуација. Правите нови планови кои засега ги држите во тајност.

Љубов: Предизвикувате караница со партнерот и со тоа вашиот однос станува уште полош.

Здравје: Добро.

ШКОРПИЈА

Работа: Уморни сте од лошите работни ситуации. Носите одлука околу прекин на соработката и се чувствувате добро поради тоа.

Loading...

Љубов: Максимално уживате во тајна љубов.

Здравје: Се чувствувате исцрпено и потребно ви е да се опуштите.

СТРЕЛЕЦ

Работа: На работа ве очекуваат изненадувачки тешкотии поради кои ги одложувате плановите.

Љубов: Не сте задоволни од врската. Иницирате разговор со партнерот по прашање на вашата заедничка иднина.

Loading...

Здравје: Проблеми со жолчката.

ЈАРЕЦ

Работа: Задоволни сте од ситуацијата. Проблемите доаѓаат од финансиска пригода. Ве изненадува изненадувачки трошок кој ги ремети вашите планови.

Љубов: Свесни сте дека вашите емоции засекогаш се изгубиле и ја прекинувате врската.

Здравје: Можни проблеми со нервите.

Loading...

ВОДОЛИЈА

Работа: Презадовлни сте од соработката со колегите. Разговор ви помага да донесете конткретни одлуки.

Љубов: Не сте задоволни од врската и груби сте кон партнерот. Партнерот не коментира, но ги памети вашите зборови.

Здравје: Одлично здравје.

РИБИ

Работа: Фоксирани сте на обврските и задоволни како работата напредува. Се се одвива онака како што сте планирале.

Loading...

Љубов: Доаѓа до ново познанство и носите одлука да го продолжите контактот.

Здравје: Стабилно здравје.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *