Хороскоп за вторник, 14 мај

Сподели со своите пријатели

Овен

Loading...

Овој ден ви носи успешно завршување на голем проект од порано. Постои можност за обнова на соработката со старите деловни соработници. Долго време ви се допаѓа една личност од работа. Направете го првиот чекор и ќе успеете да го освоите. Се чувствувате одлично.

Бик

Овој ден ќе биде одбележан со деловни преговори со странска компанија или со некој од странство. Еден од вашите клучни соработници може тврдоглаво да се придржува до вашите услови. Романтична вечер со партнерот ќе ви донесе атмосфера на растечка блискост. Ве следи нервоза и напнатост.

Близнаци

Невработените Близнаци ги очекува важно интервју за работа. Многу ќе зависи од вашите перформанси. Пред вас е ново љубовно поглавје со нова личност, но таа може да се однесува контрадикторно и да ве доведе во дилема. Дехидрација на организмот.

Рак

Ова е вистинско време да ги реализирате вашите иновативни идеи. Ова ќе ве стави далеку пред конкуренцијата. Односот со партнерот влезе во помирни води. Следува понатамошна стабилизација. Одморете повеќе.

Loading...

Лав

Овој ден посветете го на планирање и строго придржувајте се до приоритетите. Во спротивно, роковите може да бидат прекршени. Во искушение сте да започнете врска со личност која ја познавате од работа. Зголемен стрес.

Девица

Посебен успех ги очекува оние Девици чија работа е поврзана со странски земји, патувања и високо образование. Финансиска добивка. Размислувате за официјализирање на врската со партнерот. Ви претстои период на важни одлуки. Работете на вашата активност.

Вага

Негативните аспекти можат да ви донесат напнати односи на работа и конфликт на интереси. Бидете внимателни во комуникацијата и внимавајте на манипулациите. Се чувствувате запоставено од партнерот. Кажете му го тоа отворено за да нема дистанцирање. Проблем со коленото зглоб.

Скорпија

Доколку денес донесете правилна одлука, долгорочно ќе ја решите финансиската состојба. Љубовната струја владее со атмосферата на овој ден, па Скорпиите ќе се соочат со предизвикот да се впуштат во страсна љубовна авантура. Полесна пневмонија.

Loading...

Стрелец

Фокусот на овој ден е на финансиите. Можни се неочекувани пречки и недоразбирања во деловната соработка со лице од странство. Имаше недоразбирања во вашето семејство. Ситуационите барања бараа разбирање и компромиси. Обидете се да го намалите апетитот.

Јарец

Денес е напорен ден за вашата комуникација со колегите и претпоставените. Различно гледате на заедничките цели. Премногу сте зафатени со работа и го запоставувате партнерот. Дајте му повеќе време. Прошетајте, останете повеќе во воздух.

Водолија

Невработените Водолии можат да добијат деловна понуда која нема баш да им одговара. Слушајте ја вашата интуиција. Нова перспектива на љубовниот план се отвора со ново запознавање со малку необична личност. Правете лесни вежби, а ви препорачуваме пливање.

Риби

Строго придржувајте се до однапред договорениот план за да избегнете пробивање на предвидениот рок. Решавајте ги проблемите како тим. Во дилема сте дали да ја преминете границата на пријателство со личност која долго време ви се допаѓа. Депресија.

Loading...