Хороскоп за вторник, 11 јуни

Сподели со своите пријатели

Овен

Работа: Некои ваши грешки и пропусти може да излезат на виделина, затоа не се нервирајте поради тоа, туку почнете да ги поправате што е можно поскоро.

Loading...

Љубов: Немањето слободно време поради деловни обврски може да ве оддалечи од саканата личност. Би било добро некако да ги избалансирате обврските и љубовната сфера.

Здравје: Избегнувајте нагли физички движења.

Бик

Работа: Треба да се внимава на секаков вид договор, потпишување договор или документација. Нагласена е конфузија, можност за соработка со неодговорни луѓе, своевидна погрешна проценка.

Љубов: Обидете се да избегнете поостри вербални недоразбирања со саканата личност, нема да постигнете ништо добро.

Здравје: Намален имунитет.

Близнаци

Работа: Ве очекува многу работа, а на вас останува да поставите приоритети и да се забавувате пред се со завршување на веќе започнатите обврски.

Љубов: Вашето променливо расположение секогаш влијае и на другата страна. Во еден момент сте супер фини и нежни, во друг нервозни и лути.

Loading...

Здравје: Пазете се од настинки.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за сабота, 22 јуни

Рак

Работа: Напорен ден за Раковите. Обидете се да се организирате што е можно подобро, иако можеби ќе ви биде малку потешко да го направите. Обрнете внимание на можните грешки.

Љубов: Ако сте тврдоглави, нема шанси да поправите нешто во вашата врска и да бидете задоволни. Треба и отворено да зборувате за она што ве мачи.

Здравје: Чувствителност на ‘рбетот, болки во нозете.

Лав

Работа: Обемот на обврските е зголемен пред Лавовите, а колку и да се трудите се да фатите и завршите брзо, ќе биде доста тешко да успеете. Побарајте помош од доверливи луѓе.

Љубов: Имате можност за ново познанство. Периодот пред вас е поволен за авантура, флерт и уживање во убаво друштво.

Здравје: Чувствителност на грлото, респираторниот систем.

Девица

Работа: Иако овој работен ден можеби ќе ви биде малку потежок, се ќе направите на задоволително ниво. Важно е да не се откажувате.

Loading...

Љубов: Можност за флерт, флерт треба да ви се појави на овој ден, а на вас е да се опуштите и уживате. Не е добар момент за започнување посериозни приказни.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за сабота, 22 јуни

Здравје: Ви треба повеќе одмор, релаксација.

Вага

Работа: А во текот на овој ден вниманието и концентрацијата да ви бидат максимални за да избегнете посериозни грешки и пропусти, особено со документацијата.

Љубов: Потенцијалното незадоволство од однесувањето на другата страна можете да го ублажите само преку отворен разговор. И можете да се лутите на некој од вашите пријатели, во доверба.

Здравје: Можни флуктуации на крвниот притисок.

Скорпија

Работа: Би можеле да стапите во контакт со личност од минатото, која би можела многу да ви помогне и да ви понуди работа. Искористете ја можноста и разговарајте.

Љубов: Иако нема најави за некакви проблеми, само љубовната сфера ќе биде на дното на вашата листа на приоритети поради презафатеноста со други обврски.

Здравје: Зајакнете го имунитетот.

Loading...

Стрелец

Работа: Ќе имате чувство дека сите ситуации се движат и запираат и дека буквално се вртите во круг по некои прашања. Бидете трпеливи и не брзајте, како што е.

Љубов: Нема значајни настани на вашиот љубовен план. Вашата работа бара многу енергија и време.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за сабота, 22 јуни

Здравје: Пазете се од физички повреди.

Јарец

Работа: Многу работа која е во тек, она што остана зад вас е уште пред вас. Потрудете се да го доведете до крај за да не ве повикаат дека доцните.

Љубов: Ништо не може да ја наруши вашата заедничка стабилност и безбедност и тоа е добро.

Здравје: Можни флуктуации на крвниот притисок.

Loading...

Водолија

Работа: Внимавајте на документацијата и роковите, за да не создавате дополнителни компликации.

Љубов: Иако се трудите да функционирате нормално, очигледно е дека под површината има многу прашања и проблеми кои засега успешно ги избегнувате.

Здравје: Спијте доволно.

Риби

Бизнис: Не избегнувајте да барате помош, ќе наидете на отворена врата, особено ако се работи за некој со кој сте соработувале во минатото.

Љубов: Ви претстои цврст и мирен ден за да уживате во слободните моменти заедно со саканата личност. Можете исто така да излезете или да прошетате некаде.

Loading...

Здравје: Можни алергиски реакции.