Хороскоп за среда, 7 февруари

Сподели со своите пријатели

Овен

Loading...

Работа: Овој ден ќе биде одбележан со добри вести и успешна деловна средба која може да резултира со долгорочен договор за соработка. Успех на полето на услужните дејности.

Љубов: Ви се допаѓа една личност која не е слободна. Можна е тајна врска.

Здравје: Нервоза.

Бик

Работа: Односите со соработниците може да бидат многу напнати. Можни се несогласувања и недоразбирања.

Љубов: Односот со партнерот добива сè поголем квалитет. Следува периодот на вашето натамошно зближување. Планирате заедничко патување.

Здравје: Солидно.

Loading...

Близнаци

Работа: Управувајте со парите внимателно и не правете ризични инвестиции. Ве очекува нова соработка.

Љубов: Пред вас е ново поглавје на љубовниот план. Љубов на прв поглед, еден Лав може да ве собори од нозе.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за вторник, 27 февруари

Здравје: Нервоза.

Рак

Работа: Овој ден може да означи некој административен проблем. Подгответе резервен план. Одлична соработка со странски земји.

Љубов: Рак во брак поминуваат низ криза. Неопходни се корекции и некои важни промени во вашата врска.

Здравје: Нервоза.

Loading...

Лав

Работа: Информациите за активностите зад сцената во вашата компанија можат да стигнат до вас денес. Можни се интриги.

Љубов: Планетите се наклонети да започнете ново поглавје на љубовниот план. Ве очекува романтичен состанок.

Здравје: Одморете повеќе.

Девица

Работа: Ве очекува важен разговор со деловните партнери, а договор ќе постигнете само со компромис.

Љубов: Односот со партнерот бара прилагодување Потребно е повеќе разбирање во однос на деловните обврски.

Здравје: Вознемирен стомак.

Loading...

Вага

Работа: Клучно е да ги почитувате приоритетите на овој ден и прво да го правите она што е најважно. Во спротивно, можете да се изгубите во деталите.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за вторник, 27 февруари

Љубов: Почеток на љубовна врска со личност која ја познавате од работа. Почеток на тајна врска.

Здравје: Одморете повеќе.

Скорпија

Работа: Главниот предизвик во овој период е да се надмине негативната фаза во меѓучовечките односи на работа. Стој подалеку.

Loading...

Љубов: Слободните Скорпии очекуваат судбоносна средба со личност во знакот Лав или Бик. Можно е да започнете љубовна врска.

Здравје: Нервоза.

Стрелец

Работа: Деловните преговори денеска ќе бараат едната страна да направи сериозни отстапки за да се постигне договор.

Љубов: Неодоливо ве привлекува личност во знакот на Водолија или Лав, но вашите чувства се измешани. Дилемата.

Loading...

Здравје: Намален имунитет.

Јарец

Работа: Денес проблематичен колега од работа може да ве заболи главоболка. Важно е да се поставите на вистински начин во таа ситуација.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за вторник, 27 февруари

Љубов: Недоразбирањата во семејството или кризата на доверба траат помеѓу вас и вашиот партнер. Турбулентен период.

Здравје: Солидно

Loading...

Водолија

Работа: Денеска бидете внимателни бидејќи изворот на негативна енергија лежи во недоразбирањата и интригите. Пазете се од манипулативни колеги.

Љубов: Подновување со личност од минатото. Ова може да се случи преку случајна средба. .

Здравје: Нервоза.

Риби

Работа: Подгответе план за вонредни ситуации бидејќи ситуацијата може да биде многу нестабилна. Управувајте со вашите пари внимателно.

Loading...

Љубов: Преминување на линијата на пријателство со личност која ја познавате долго време. Оние кои се во врска ги очекуваат несогласувања со партнерот

Здравје: Солидно.