Хороскоп за среда, 28 февруари

Сподели со своите пријатели

Овен

Loading...

Овој ден минува без притисок на деловен план, што за многумина од вас би требало да биде изненадување кое долго време го посакувате. Денес можете да се опуштите и да одвоите време за себе. Следните денови ќе ви бидат закажани за романтични изненадувања, а време е да покажете емоции кон партнерот. Ќе уживате!

Бик

Денес добивате голема доза на амбиција и мотивација! Обидете се да го искористите бидејќи вашиот труд ќе се исплати во форма на финансиска награда. Не е најдобро време за патување ако сте го планирале. Можни се минимални кавги со партнерот, но не грижете се. Зголемете го внесот на витамини.

Близнаци

Денес се чувствувате енергично, среќно и енергично! Ова чудно чувство ќе ве одржува во наредните денови, но тоа не значи дека треба да се опуштите. Ќе запознаете личност од минатото, а можно е да ја обновите авантурата. Пазете се од настинки.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  РОДЕНИ ДА БИДАТ ГЛАВНИ: Два најуспешни хороскопски знаци

 

Loading...

 

Рак

Денес е денот кога треба да се занимавате со лични прашања наместо да ги туркате под тепих. Не ги одложувајте поставените обврски, тоа само ќе го продолжи времетраењето на патувањето до целта. Обрнете внимание на пријател на кој неодамна сте му се довериле, можеби вашата тајна повеќе не е тајна. Физичката активност би ни била добро.

Лав

Денес, дозволете му на вашиот партнер да го заземе првото место и да го преземе водството. Бидете трпеливи, бидејќи вашето време ќе дојде за околу четири дена. Во меѓувреме, можете да имате корист од акциите и идеите предложени од другите. Конфликтот со колега на работа ќе ве натера да ги држите очите широко отворени.

Девица

Бидете подготвени да се справите со тешките задачи на денешницата. Можете да постигнете се ако сте добро организирани. Сакале или не, ве очекува расправија со партнерот, но само поради недостатокот на комуникација меѓу вас. Проверете ја тироидната жлезда.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскопски знаци кои не треба да ги лутите, оти тешко простуваат

 

Loading...

 

Вага

Денес сте многу решени да ги изразите вашите специфични таленти. Слободно експериментирајте и не дозволувајте другите да ви пречат. Партнерот мисли дека не му посветувате доволно внимание. Бидете внимателни во сообраќајот!

Скорпија

И денес работата ви е на прво место, но попаметно би било да се посветите на семејството или блиските пријатели. Следува период во кој ќе знаете кои се вашите вистински пријатели и кој навистина ви посакува добро. Добро размислете дали сакате да и дадете уште една шанса на поранешната љубов. Не ги одложувајте вежбите за грб, за да не имате големи последици.

Стрелец

Сè што се бара од вас денес е да бидете шармантни, толерантни, сочувствителни и секогаш подготвени да видите друга гледна точка. Денес сè ви оди добро, а успехот ќе го прославите со вашите најблиски! Дополнително, има добри вести на полето на финансиите, поточно добивката која долго ја чекавте.

Loading...
ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за сабота, 13 април

 

 

Јарец

Денешниот аспект може да направи чуда за вашата специфична моќ на изразување, но постои и опасност вашата лична имагинација да ги прикрие фактите. Нема ништо лошо во ова, се додека ги одржувате вашите чувства во перспектива. Не донесувајте важни одлуки денес, зачувајте ги за друг пат.

Водолија

Loading...

Денес ќе бидете склони кон промени во расположението, како на шега. На пример, некаде во попладневните часови ќе има многу силен притисок да се соочите со финансиската дилема, а потоа, навечер, ќе се појави чувство дека товарот се симнува. Слушајте го партнерот, тој ќе ви помогне да најдете решенија.

Риби

Доколку денес планирате да донесете конечна важна одлука, подобро одложете ја за утре. Слободно дајте си повеќе време за размислување, брзањето нема да ви се исплати. Кавгите со партнерот започнуваат денес и ќе бидат почести. Можно е трето лице да се меша во вашата врска.