Хороскоп за среда, 16 декември

Сподели со своите пријатели

ОВЕН

Loading...

Работа: Имате впечаток дека работните планови се ограничени и да има место да се вклучат уште некои проекти. Со многу оптимизам ги дополнувате сегашните планови.

Љубов: Фокусирани сте на работа, што на партнерот му пречи.

Здравје: Одлично здравје.

БИК

Работа: Успешни сте во решавањето на правни прашања. Имате таков настап на суд, кој води во насока на добивање на парница.

Љубов: Емоциите ви проработеле и имате потреба да бидете со саканата личност.

Здравје: Имунитетот ви е силен.

Loading...

БЛИЗНАЦИ

Работа: Тековната работа ви здодеала. Рутината ве убива. Потребна ви е промена, нови обврски и предизвици.

Љубов: Вие сте фокусирани на својот социјален живот, а не на емотивниот, што на партнерот му пречи.

Здравје: Внесете промени во исхраната.

РАК

Работа: Работата стагнира и тоа ве тера на драматични промени: ја менувате работната стратегија и се надевате на добри резултати.

Љубов: Пред вас е ново познанство. Шестото сетило ви говори дека ќе дојде до зближување.

Здравје: Стомакот е чувствителен.

Loading...

ЛАВ

Работа: Многу сте комуникативни и шармантни. На тој начин успевате да го забрзате решавањето на некоја документација, која иначе долго се чека.

Љубов: Ви претстои интересно познанство. Другата страна остава силен впечаток.

Здравје: Стабилно здравје.

ДЕВИЦА

Работа: Работата стагнира. Сконцентрирани сте на проблемите кои довеле до тоа.Потребно е време да се решат проблемите, но упорни сте.

Љубов: Во мислите ви е поранешниот партнер. И натаму емотивно сте врзани за него.

Здравје: Проблеми со притисокот.

Loading...

ВАГА

Работа: Соработката со странските соработници не тече според очекувањата. Ниту имате сличен поглед на работа, ниту слични цели.

Љубов: Партнерот ве заморува, па се дружите со луѓе кои се многу подобро расположени.

Здравје: Проблеми со хормоните се можни.

СКОРПИЈА

Работа: Енергични сте и добро знаете што сакате да постигнете. Во целост се запознаени со процесот на работа, и брзо носите одлуки.

Loading...

Љубов: Ако сте слободни, не работите ништо по прашање на промена на статусот.

Здравје: Стабилно здравје.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Максимално сте посветени на обврските и уживате во нив. Работата се одвива регуларно без никакви потешкотии и нервози.

Љубов: Преку работа запознавате личност која остава одличен прв впечаток, како и вие на неа.

Loading...

Здравје: Се чувствувате многу добро.

ЈАРЕЦ

Љубов: Влегувате во нова работна фаза. Започнувате приватен бизнис. Немате и натаму јасен концепт, туку само волја да работите и да успеете.

Љубов: Запознавате личност која има врска со странство. Сметате дека далечината не е проблем.

Здравје: Стомакот е чувствителен.

Loading...

ВОДОЛИЈА

Работа: Креативни сте и смислувате нови планови за идната година. Имате потреба да направите нешто ново што уште не е видено.

Љубов: Не сте задоволни од бракот, затоа што имате впечаток дека сите обврски се на вашиот грб.

Здравје: Чувајте се од повреди.

РИБИ

Работа: Работната соработка со странските партнери одлично се одвива. Финансиската добивка дополнително го поткрева вашето расположение.

Loading...

Љубов: Ве очекува средба со поранешната љубов. Не сте воопшто заинтересирани за обнова на врската.

Здравје: Стабилно здравје.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *