Хороскоп за среда, 10 јули

Сподели со своите пријатели

ОВЕН

Работа: Имате впечаток дека знаете што сакате да постигнете, но проблемот е што некои идеи не се остварливи.

Loading...

Љубов: Не сте целосно отворени кон вашиот партнер затоа што сметате дека тој би ви упатил критики што не сакате да ги слушнете.

Здравје: Чувствителност на респираторните органи.

БИК

Работа: Поради потребите на работа, одржувајте контакт со медиумите. Впечатокот што го оставате е одличен: вие сте доста реални, сигурни и посветени на своите должности.

Љубов: Слободното време го посветувате на партнерот и уживате максимално во тоа.

Здравје: Се чувствувате одлично.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Фокусирани сте на обврските и сте максимално одговорни. Вашиот претпоставен е задоволен од резултатите од вашата работа.

Љубов: Ве обземале емоциите. Чувствувате љубомора, што ретко ви се случува.

Loading...
ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскопски знаци ќе имаат среќа во љубовта во август

Здравје: Стабилно ви е здравјето.

РАК

Работа: Комуникацијата со соработниците е успешна. Можете лесно да донесете одлука во врска со тековниот деловен проект.

Љубов: На партнерот гледате како на поддршка. Не смеете ни да размислувате како би функционирале без него.

Здравје: Се чувствувате добро.

ЛАВ

Работа: Благодарение на добро организираната деловна мрежа на соработници, добивате информации што решително влијаат на вашите следни деловни потези.

Љубов: Ве чека нов познаник. Другата страна ќе биде вашиот интерес.

Здравје: Здравјето ви е стабилно.

ДЕВИЦА

Работа: Работата генерално оди според планот. Успевате да надминете некои ненадејни тешкотии со малку напор во движење.

Loading...

Љубов: Уживате во врската со партнерот. Имате впечаток дека тој е премногу дружељубив, но ја прифаќате таа одлика.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за четврток, 18 јули

Здравје: Се чувствувате добро.

ВАГА

Работа: Не сте премногу фокусирани на обврските. Од таа причина, можни се недоразбирања со соработниците.

Љубов: Не можете да престанете да размислувате за вашиот поранешен партнер. Не му се јавувате од погрешни причини.

Здравје: Можна несоница.

СКОРПИЈА

Работа: Успешно завршувате деловен проект. Имате впечаток дека многу ве измачил и дека премногу се трудите. Со нетрпение очекувате нови проекти.

Љубов: Фокусирани сте на вашиот партнер и уживате во неговото друштво.

Здравје: Се чувствувате одлично.

Loading...

СТРЕЛЕЦ

Работа: Ве чека прилив на финансии што ќе го подобри вашето расположение. Вие сте задоволни од деловната состојба и затоа сакате да го проширите бизнисот.

Љубов: Ве чека ново запознавање со духовита и весела личност.

Здравје: Се чувствувате одлично.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскопските знаци на патувањата: Кој само се слика, а кој расправа?

ЈАРЕЦ

Работа: Генерално сте задоволни од ситуацијата на работа. Направете нови планови за понатамошно проширување на деловните активности, но чувајте ги во тајност.

Љубов: Емоциите ви проработеле и сте целосно посветени на вашиот партнер.

Здравје: Можни се проблеми со хормоните.

Loading...

ВОДОЛИЈА

Работа: Комуникацијата е вашето главно оружје. Благодарение на добрата приказна и шармот, завршувате одредени работни обврски.

Љубов: Комуницирате со личност за која сè уште не сте сигурни дали тој/таа е вистинската за вас.

Здравје: Склони сте кон прејадување.

РИБИ

Работа: Комуникацијата со колегите е конструктивна. Работите на планови за подобрување на вашите финансии и деловни активности.

Љубов: Емотивно сте исполнети. Сакате односот со вашиот партнер никогаш да не се смени.

Loading...

Здравје: Проверете ја функцијата на тироидната жлезда.