Хороскоп за сабота, 6 јули

Сподели со своите пријатели

ОВЕН

Loading...

Работа: Се потпирате на интиуцијата во тек на донесување на одлуки и се воспоставува дека сте донеле вистинска одлука.

Љубов: Не сте заинтересирани за брачниот партнер, но и онатаму тој не се откажува од брак.

Здравје: Стабилно здравје.

БИК

Работа: На работа ве очекува нервирање. Сметате дека соработката со колегите е невозможна. Не ви одговара тимска работа.

Љубов: Емотивната сфера е единствената област од која сте задоволни.

Здравје: Нервоза.

Loading...

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ги користите фамилијарните врски за да ја унапредите работата. Новите информации ви оневозможуваат да ја насочите работата на вистинската страна.

Љубов: Многу сте љубоморни и правите непотребна сцена кон партнерот и тоа поради исти работи.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскопски знаци ќе имаат среќа во љубовта во август

Здравје: Стабилно здравје.

 

 

РАК

Loading...

Работа: Работата се развива онака како што сакате. Добивате нова понуда која ви делува примамливо. Сериозно размислувате да ја прифатите.

Љубов: Имате надеж дека односот со брачниот партнер ќе се поправи.

Здравје: Стабилно здравје.

ЛАВ

Работа: Одлични сте како согоровник. Сериозни сте, располагате со факти и ги убедувате соработниците да ги прифатат вашите идеи.

Љубов: Одличен ден за ново познанство. Двајцата ќе криете дека сте се допаднале еден на друг.

Здравје: Одлично здравје.

ДЕВИЦА

Loading...

Работа: Ја прекинувате соработката. Не може да разберете како некој може да има таков неодговорен однос кон работата.

Љубов: Се посветувате на партнерот кој е среќен затоа што сте одвоиле време за него.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за петок, 19 јули

Здравје: Ве очекуваат проблеми со нервите.

 

 

Loading...

ВАГА

Работа: Ви претстои разговор со надредената личност. Другата страна е задоволна од вашата работа и ги поддржува вашите планови.

Љубов: Нервозни сте и емотивниот партнер и натаму ве нервира иако нема комуникација.

Здравје: Стабилно здравје.

СКОРПИЈА

Loading...

Работа: Проблемите на работа пробувате да ги решите со упорност. Имате прилив на позитивна енергија па се надевате на поволни резултати.

Љубов: Имате впечаток дека партнерот е идеален, така што сте презадоволни од врската.

Здравје: Имунитетот ви е паднат.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Ве очекува нервирање на работа поради лошиот однос со колегите и лошите финансии. Не успевате никако да се опоравите поради изненадувачки трошок.

Loading...

Љубов: Емотивната сфера и натаму не ве интересира.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскопските знаци на патувањата: Кој само се слика, а кој расправа?

Здравје: Проблеми со гениталиите.

 

 

ЈАРЕЦ

Loading...

Работа: Во тајнот ги водите работните преговори. Се надевате дека ќе резултираат со долгорочна соработка. Засега се развиваат во правец кој вам ви одговара.

Љубов: Конечно, наоѓате малку време да се посветите на партнерот.

Здравје: Стабилно здравје.

ВОДОЛИЈА

Работа: Заинтересирани сте за развој на соработката со странските соработници. Тие не делуваат воодушевено од вашиот предлог, но вие не се откажувате од плановите.

Loading...

Љубов: Одличен ден за ново познанство.

Здравје: Промена на расположение.

РИБИ

Работа: Оптимистични сте кога е работата во прашање. Правите поголеми планови кои не се засновани на реални процени.

Љубов: Презадоволни сте од односот со брачниот партнер.

Здравје: Стабилно.