Хороскоп за сабота, 6 август

Сподели со своите пријатели

ОВЕН

Работа: Ве очекува шанса за промена на работното место на подобро. Пред вас е поволен период за работа.

Loading...

Љубов: Не би требало да имате било какви проблеми со саканата личност.

Здравје: Ќе ви годи масажа и опуштање.

БИК

Работа: Доколку соработувате со странство, очекувајте дека ќе успеете да дојдете до проширување на работата.

Љубов: Не сте подготвени за нова врска иако постои личност која се труди да ви се приближи.

Здравје: Добро се чувствувате.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Финансиската ситуацијата генерално ви е добро прикажана, и може да очекувате стабилност, како и позитивни промени.

Љубов: Не ви е лесно отворено да ги покажете своите чувства кон личноста која ви значи.

Loading...
ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за петок, 19 август

Здравје: Чувствителен урогинтален тракт.

РАК

Работа: Може да очекувате позитивни околности, како и прилика да остварите напредок во следниот период.

Љубов: Ако имате партнер, со него ве очекува убав ден во кој ќе разменувате нежности.

Здравје: Добро здравје.

ЛАВ

Работа: Ве очекува прилика да склопите работа која на долги патеки ќе може да ви донесе добра заработка.

Љубов: Пред вас е поволен ден во текот на кој партнерот ќе ви ги покаже своите искрени чувства.

Здравје: Ви следува решение на некој проблем.

ДЕВИЦА

Работа: Очекувајте дека успешно ќе ги решите малите проблеми кои настанале во вашето поле работа.

Loading...

Љубов: Ако сте слободни, пред вас е поволна фаза во која е можен почеток на врска.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за петок, 19 август

Здравје: Проверувајте го крвниот притисок.

ВАГА

Работа: Немате доволно доверба во своите соработници и од таа причина најважните работни тајни ги задржувате само за себе.

Љубов: Можно е партнерот да ви покажува оттуѓеност.

Здравје: Пијте повеќе течности.

СКОРПИЈА

Работа: Преоптоварени сте со голем број обврски, а околу вас нема доволно луѓе подготвени да помогнат.

Љубов: Не сте задоволни од односот со саканата личност и многу сериозно размислувате за прекин на врската.

Здравје: Внесувајте повеќе витамини.

Loading...

СТРЕЛЕЦ

Работа: Избегнувајте почнување на нова работа, и било какви ризични ситуации.

Љубов: Имате впечаток дека саканата личност не покажува доволно емоции кон вас.

Здарвје: Вирусни инфекции.

ЈАРЕЦ

Работа: Може да очекувате дека вашата интуиција ќе ви ги каже вистинските одговори на прашањата кои ќе посакате да ги поставите.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за петок, 19 август

Љубов: Емотивната ситуација не е добра, и вие сте свесни дека сте погрешиле.

Здравје: Можен е стомачен вирус.

Loading...

ВОДОЛИЈА

Работа: Потрудете се да покажете иницијатива на полето работа. Време е да превземете поголема одговорност на себе.

Љубов: Можно е саканата личност да покажува недоверба и поради тоа имате караници.

Здравје: Болки во грлото.

РИБИ

Работа: На полето финансии ситуацијата е променлива, и денеска но и утре ситуацијата би можела да се поправи значајно.

Љубов: Ве очекуваат сериозни промени кога е во прашање полето емоции.

Loading...

Здравје: Избегнувајте мрсна храна.

За повеќе објави од категоријата Хороскоп кликнете ТУКА.