Хороскоп за сабота, 27 април

Сподели со своите пријатели

ОВЕН

Loading...

Работа: Ако сте биле во караница со некој од колективот, сега ве очекува прилика да најдете компромис.

Љубов: Убаво се сложувате со саканата личност во моментите кои ги минувате заедно.

Здравје: Не би требало да има проблеми со здравјето.

БИК

Работа: Можно е прилично брзо да донесете многу важна одлука и подоцна поради тоа да се каете.

Љубов: Денешниот ден е поволен по прашањето на љубовта. Пред вас се некои убави промени.

Здравје: Наклонети сте на настинка.

Loading...

БЛИЗНАЦИ

Работа: Генерално сте задоволни од работната ситуација, може да очекувате дека судбината ќе ви биде наклонета.

Љубов: Исклучително интересно познанство е пред вас како и поволна прилика за започнување на врска.

Здравје: Нема проблеми со здравјето кај вас.

РАК

Работа: Обврските ви се собираат и не ви е лесно се да задржите под контрола денеска.

Љубов: Свесни сте ситуација меѓу вас и саканата личност не е добра, но не знаете на кој начин да ја промените.

Здравје: Проблеми со несвестица.

Loading...

ЛАВ

Работа: Денеска ви успева да ги остварите сите свои планови. Наоѓате решение за сите проблеми.

Љубов: Иако ви се чинело дека сте нашле идеален партнер ќе откриете дека, сепак, е во прашање е личност која не ви одговара сосема.

Здравје: Можна е вртоглавица.

ДЕВИЦА

Работа: Можно е да остварите соработка која ќе се покаже многу важна за долги патеки во иднина.

Љубов: Уживате во слободата и не сте подготвени за почеток на некоја љубовна врска моментално.

Здравје: Проблеми со стопалата.

Loading...

ВАГА

Работа: Поволен ден за решавање на некои административни прашања и било какви судски постапки.

Љубов: Љубомората ве „јаде“ во овој период и односот со саканата личност е лош поради тоа.

Здравје: Наклонети сте на воспаленија.

СКОРПИЈА

Работа: Денеска сосема неочекувано ви доаѓа решение за некој проблем. Среќата ќе биде на ваша страна.

Loading...

Љубов: Ќе минете романтичен ден со саканата личност. Ве очекува прилика за некој убав љубовен разговор.

Здравје: Посетете лекар поради контрола.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Иако имате многу обврски, тоа не ви претставува проблем затоа што сте подготвени да се посветите на работата.

Љубов: Наскоро ќе влезете во врска со личност која ќе ви покаже дека сака нешто сериозно.

Loading...

Здравје: Внесувајте повеќе витамини и течности.

ЈАРЕЦ

Работа: Денеска нема да бидете толку зафатани како обично и ќе успеете да најдете малку слободно време.

Љубов: Од партнерот добивате се што ви е потребно и се чувствувате добро покрај него.

Здравје: Имате многу позитивна енергија во себе.

Loading...

ВОДОЛИЈА

Работа: За сите лица родени во овој знак кои се занимаваат со приватен бизнис, денешниот ден е поволен на полето финансии.

Љубов: Подготвени сте за важни одлуки со саканата личност. Ве очекува поволен период.

Здравје: Добро се чувствувате.

РИБИ

Работа: Сте дошле до презаситување и подготвени сте да ја менувате работата. Чувствувате дека промената ви е неопходна.

Loading...

Љубов: Може да очекувате дека ќе запознаете личност која ќе ви биде значајна на долги патеки во иднина.

Здравје: Синусите се чувствителни денеска.