Хороскоп за сабота, 26 септември

Сподели со своите пријатели

ОВЕН

Работа: Се одморате од работните проблеми. Акцентот е на љубовното поле.

Loading...

Љубов: Максимално уживате во заедничкиот викенд со партнерот. Имате желба да го продолжите викендот.

Здравје: Синусите се проблематични.

БИК

Работа: Рекапитулирате се што сте сработиле во текот на минатата недела и задоволни сте од резултатите.

Љубов: Одморате од љубовни проблеми во друштво со семејството и пријателите.

Здравје: Стомакот е чувствителен, па внимавајте на храната.

БЛИЗНАЦИ

Работа: И натаму не сте се дистанцирале од минатата работна недела, а веќе правите план за следната.

Loading...

Љубов: Заминувате со партнерот на викенд во природа, и максимално уживате.

Здравје: Добро расположение.

РАК

Работа: Размислувате од тоа што сте успеале, а што не да направите во минатата недела.

Љубов: Не сте задоволни од емотивната сфера, и сакате емотивна блискост.

Здравје: Не сте расположени.

ЛАВ

Работа: Задоволни сте како сте поминале во текот на минатата работна недела. Правите некои нацрт планови во врска со работните обврски.

Љубов: Расположени сте за дружење и со симпатијата минувате опуштен ден на отворено.

Здравје: Здрвјето е солидно.

Loading...

ДЕВИЦА

Работа: Потребен ви е одмор од работните обврски, па се фокусирате на физичките работи во домот.

Љубов: Не одговарате на повиците од партнерот.

Здравје: Одмор и ден без стрес ве очекува.

ВАГА

Loading...

Работа: Ја рекапитулирате минатата недела, и не сте задоволни од постигнатото.

Љубов: Гледате да се опуштите, затоа што емотивниот баланс ви е важен за да може нормално да функционирате.

Здравје: Задоволувачко здравје.

ШКОРПИЈА

Работа: Се одморате од фрустрирачката работна недела.

Loading...

Љубов: Поради лошата комуникација со партнерот, избегнувате да му се јавите. Викендот минете го со пријателите.

Здравје: Одете во природа, ќе ви ги наполни батериите.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Горди сте на себе поради тоа што сте успеале да сработите се во текот на минатата недела.

Љубов: Партнерот го доживувате како особа која многу бара, па ја изнегнувате.

Loading...

Здравје: Рекреирајте се.

ЈАРЕЦ

Работа: Денот го минувате планирајќи ги работните чекори во текот на идната недела.

Љубов: Ја избегнувате комуникацијата со партнерот, затоа што ви треба самотија.

Здравје: Денот минете го во природа.

Loading...

ВОДОЛИЈА

Работа: Минатата работна недела пробувате да ја заборавите.

Љубов: Ви следува состанок со партнерот кој нема да мине најдобро. Се каете што сте иницирале состанок.

Здравје: Опуштете се гледајќи телевизија.

РИБИ

Работа: Размислувате за минатата недела и успесите кои сте ги постигнале, и задоволни сте.

Loading...

Љубов: Се двоумите дали да ја викнете партнерот на сотанок, затоа што не сте сигурни како ќе реагира.

Здравје: Здравјето е добро.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *