Хороскоп за сабота, 20 април

Сподели со своите пријатели

ОВЕН

Loading...

Работа: Наклонети сте кон ризици кога е во прашање работата. Постои можност да ви се случи мала загуба.

Љубов: Ви се допаѓа личност која делува дистанцирано на прв поглед, но нејзиниот став ќе се промени.

Здравје: Немате проблеми.

БИК

Работа: Ве очекуваат големи промени на ова поле. Важно е да бидете подготвени тоа на вистински начин да го прифатите.

Љубов: Не ви се допаѓа атмосферата во вашиот брак и размислувате некое време да се одвоите.

Здравје: Проблеми со варењето.

Loading...

БЛИЗНАЦИ

Работа: Очекувајте дека ќе имате неко мали потешкотии кои ќе успеете да ги решите со помош на соработниците.

Љубов: Ве очекува прилика за познанство кое би можело да ве води до сериозна врска подоцна.

Здравје: Проблеми со кашлица.

РАК

Работа: Очекувајте финансиски промени во следниот период. Поволна ви е фазата за работа.

Љубов: Ве очекува период во кој ќе имате емотивни промени. Можно е за некои случувања да не сте подготвени.

Здравје: Водете сметка околу исхраната.

Loading...

ЛАВ

Работа: Изборете се со пречките кои ве очекуваат и ќе ви се укаже прилика да бидете наградени за тоа.

Љубов: Потребен ви е партнер кој ќе ви биде поддршка во емотивна и во секоја друга смисла.

Здравје: Гласните жици ви се чувствителни.

ДЕВИЦА

Работа: Во текот на денешниот ден ве очекува мала непријатност во контактот со работното опкружување.

Љубов: Поволен е денот за љубов. Може да очекувате дека ќе имате средба со личноста која ви значи.

Здравје: Внесувајте течности.

Loading...

ВАГА

Работа: Очекувајте нови промени на полето работа кои ќе ве водат во непознат правец.

Љубов: Може да очекувате интересна комуникација и познанство со некоја сосема нова личност.

Здравје: Лоша циркулација во нозете.

СКОРПИЈА

Работа: Очекувајте важен разговор на кој ќе добиете интересна работна понуда.

Loading...

Љубов: Преку пријател сте дошле до ново познанство кое засега ви делува интересно.

Здравје: Сосема добро здравје.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Не сте сигурни во кој правец ќе се одвива вашата ситуација околу работата, па неизвесноста во некоја мера ве загрижува.

Љубов: Личноста која ви се допаѓа е прикажа како ладна кон вас.

Loading...

Здравје: Вкочанетост во грбот.

ЈАРЕЦ

Работа: Ве очекува поволен период во кој ќе имате прилика да најдете нова работа.

Љубов: Очекувајте необврзувачка авантура која ќе ви донесе промени.

Здравје: Наклонети сте кон конзумирање на алкохол. Имате проблеми со здравјето.

Loading...

ВОДОЛИЈА

Работа: Можно е да имате успех во работата. Пред вас е добар период.

Љубов: Наскоро саканата личност ќе сака разговор со вас околу сериозни планови кои се врзани за иднината.

Здравје: Наклонети сте кон стрес.

РИБИ

Работа: Ве очекува позитивен ден во кој на работното поле ќе научите нешто ново.

Loading...

Љубов: Односот меѓу вас и саканата личност во следниот период би можел значајно да се повреди.

Здравје: Можен е пад на имунитетот.