Хороскоп за сабота, 19 август

Сподели со своите пријатели

ОВЕН

Работа: Загрижени сте за вашите финансии и оптоварени сте со црни мисли. Ви претстои неповолен период за работа.

Loading...

Љубов: Време е да донесете одлука за заедничка иднина со саканата личност.

Здравје: Избегнувајте алкохол.

БИК

Работа: Се препорачува да посветите максимално внимание на обврските за да успеете да ги реализирате вашите планови.

Љубов: Доколку сакавте да ја прекинете врската, ве чека период во кој ќе имате можност да направите такво нешто.

Здравје: Грижете се за уринарниот тракт.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ќе треба многу сила за да можете да ги решите деловните проблеми што ви се појавија.

Љубов: Не одлучни сте и кога треба да изберете едно од две лица, не знаете кого да одберете.

Loading...
ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за четврток, 21 септември

Здравје: Ве мачи нервоза

РАК

Работа: Вие сте многу ефикасни и вредни. Посветени сте на работата и ги остварувате плановите без поголеми проблеми.

Љубов: Ако сте слободни, ве очекува период во кој ќе имате можност за ново познанство.

Здравје: Можен е пад на имунитетот.

ЛАВ

Работа: Заедно со вашите соработници, доаѓате до нови деловни решенија кои се многу корисни за вас.

Љубов: Преку пријатели, ќе можете да се запознаете со личност која силно ќе ве привлече.

Здравје: Нема поголеми здравствени проблеми.

ДЕВИЦА

Работа: Можете да очекувате дека ќе можете да ја прекинете соработката од која не бевте задоволни во претходниот период.

Loading...

Љубов: Го надминавте партнерот со кого имавте многу тешка емоционална врска во минатото.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за четврток, 21 септември

Здравје: Би ви годела масажа.

ВАГА

Работа: Можете да очекувате дека ќе бидете во можност да напредувате во бизнисот. Имате добар ден пред вас.

Љубов: Преку интересна комуникација со додворувачот, доаѓате до одлука да му дадете можност за врска.

Здравје: Избегнувајте мрсна храна.

СКОРПИЈА

Работа: Можете да се надевате дека ќе можете да ги реализирате вашите планови без поголеми пречки и проблеми.

Љубов: Ги решивте вашите дилеми кога станува збор за љубовта. Имате целосна доверба во личноста со која сте во врска.

Здравје: Сосема добро здравје.

Loading...

СТРЕЛЕЦ

Работа: Имате можност да научите и научите нешто ново. Деловно образование и дополнителни курсеви ќе ви значат.

Љубов: Односот со саканата личност може да стане доста променлив.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за четврток, 21 септември

Здравје: Проблеми поврзани со циркулацијата на крвта.

ЈАРЕЦ

Работа: Ги решивте повеќето проблеми што ги имавте на ова поле. Не треба да очекувате компликации. Пред вас е поволен ден.

Љубов: Имате доста солидна комуникација со саканата личност.

Здравје: Чувствителни бубрези.

Loading...

ВОДОЛИЈА

Работа: Можно е сериозно да размислувате за промена на работното место. Наскоро ќе имате нова можност да го направите тоа.

Љубов: Ако сте слободни, ќе имате интересни познанства и можности за флертување и случајни врски на емотивно поле.

Здравје: Намален имунитет.

РИБИ

Работа: Дојде моментот што носи важна одлука за вас. Бидете максимално фокусирани на вашата работа.

Љубов: Ќе ја придобиете личноста со која флертувате веќе некое време. Започнува нова врска за вас!

Loading...

Здравје: Чувствителни гради.