Хороскоп за понеделник, 5 октомври

Сподели со своите пријатели

ОВЕН

Loading...

Работа: Ја прекинувате соработката со соработникот. Од неговата работа не сте задоволни веќе некое време.

Љубов: Не сте воодушевени од однесувањето на партнерто, но не сакате да се расправате многу.

Здравје: Раздразливи сте.

БИК

Работа: Задоволни сте од стабилната финансиска ситуација. Прилив на пари ве мотивира да бидете уште повредни.

Љубов: Одличен ден за ново познанство. Конечно, запознавате личност која ќе ве заинтересира и која сакате подобро да ја запознаете.

Здравје: Се чувствувате добро.

Loading...

БЛИЗНАЦИ

Работа: Конечно го завршувате проектот кој ви одземал не само време, туку и нерви.

Љубов: Уживате во друштво на личноста која неодамна влегла во вашиот живот. Задоволни сте како напредува односот.

Здравје: Стабилно здравје.

РАК

Работа: Работната недела ја почнувате многу самоуверено и решни конечно да ги надминете проблемите.

Љубов: Имате позитивен одност кон врската и верувате дека со тек на време може да биде добра.

Здравје: Задоволувачко здравје.

Loading...

ЛАВ

Работа: Амбициозни сте во потрага по работа на која ќе може да се афимирате и тоа јавно, но во исто време сакате и добро да заработите.

Љубов: Имате потреба за партенр, но не успевате да најдете соодветна личност.

Здравје: Се чувствувате добро.

ДЕВИЦА

Работа: Работната недела почнува драматично. Влегувате со караница со колега поради различни погледи на работните идеи.

Љубов: Емотивно сте задоволни и гледате што повеќе време да минете со партнерот.

Здравје: Нервите ви се чувствителни.

Loading...

ВАГА

Работа: Комуникативни сте, кооперативни и расположени за воспоставување работна соработка.

Љубов: Изненадувачка средба со некогаш блиска личност ве потсетува на некои стари времиња.

Здравје: Водете сметка околу исхраната.

ШКОРПИЈА

Работа: Пред вас конечно се резултатите и многу сте горди на нив.

Loading...

Љубов: Запознавате нова личност и интуицијата ви говори дека тоа е вистинската личност за вас.

Здравје: Здравјето не е најдобро. Чувствувате недостаток на енергија.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Полни сте со позитивна енергија и работната недела ја почнувате со желба да ги завршите работните планови во краток временски рок.

Љубов: Ако сте во брак, задоволни сте од односот со партнерот.

Loading...

Здравје: Чувајте се од повреди.

ЈАРЕЦ

Работа: Несигурни сте. Финансиите ви даваат чувство на стабилност, но проблем е што ги нема во доволна мера.

Љубов: Не сте задоволни од односот со партнерот и доаѓа до караница со која ништо нема да решите.

Здравје: Стабилно.

Loading...

ВОДОЛИЈА

Работа: Работната недела почнува неславно. Во афект ја прекинувате соработката со долгогодишниот соработник.

Љубов: Не сте задоволни од односот со емотивниот партнер и му префрлате многу.

Здравје: Раздразливи сте.

РИБИ

Работа: Приватните работници на самиот почеток од работната недела ги очекува проблеми и нервози.

Loading...

Љубов: Вашето нерасположение ќе го почувствува и партнерот затоа што ќе бидете наклонети кон караници.

Здравје: Нервите ви се премногу чувствителни.


Leave a Reply