Хороскоп за понеделник, 4 март

Сподели со своите пријатели

Овен

Loading...

Работа: На крајот на работната недела типичните Овни ќе бидат полни со ентузијазам и нови идеи, за чие остварување допрва ќе треба да го чекаат следниот деловен циклус.

Љубов: Овој ден во никој случај не е поволен за нови почетоци или за промени во постоечките партнерства. Лесна приказна без многу мудрост ќе биде доволна.

Здравје: Многу добро.

Бик

Работа: Одличен работен ден очекува повеќето Бикови успешно да го завршат претходниот и да дадат предлози за уште подобар следен деловен период.

Љубов: Без разлика дали сте слободни или не, денес е реално да очекувате дека сосема нова интересна личност на љубовното поле ќе ја скокотка вашата фантазија.

Здравје: Внимавајте на колковите, колената и оптоварувањето на нозете.

Loading...

Близнаци

Работа: На последниот ден од работната недела, Близнаците ќе се соочат со искушенија, пред се во комуникацијата и подготовката на плановите за нови професионални обврски. Не двоумете се да побарате помош.

Љубов: Доколку вашето внимание е насочено кон едниот, а од другата добивате позитивни вибрации, добро размислете за вашите приоритети, за да не испаднете од се – ништо.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  РОДЕНИ ДА БИДАТ ГЛАВНИ: Два најуспешни хороскопски знаци

Здравје: Спијте доволно.

Рак

Работа: Совршено коректен работен ден очекува типичните претставници на Ракот успешно да ги завршат сите поставени професионални задачи.

Љубов: Денеска не е реално да очекувате некакви значајни промени на вашето љубовно поле и се трудите да поминете барем квалитетни моменти заедно со саканата личност.

Здравје: Освен сеќавањето на физичкиот замор, нема сериозни предупредувања.

Loading...

Лав

Работа: Потешко и побавно отколку што очекувавте, сепак успевате да ги постигнете своите цели. Обидете се да избегнете или барем да ги ублажите вербалните конфликти со некои од вашите претпоставени.

Љубов: Овој ден може да означи почеток на многу поповолен период за настани од љубовната сфера, но и ваша поактивна улога.

Здравје: Хронични заболувања.

Девица

Работа: Чувството на замор е објективно присутно кон крајот на работната недела кај Девицата, затоа внесете полека започнати обврски, а можност за нови планови ќе има и во наредниот период.

Љубов: Не е лош ден дури и да бидете пријатно изненадени од саканата личност, но околностите не се многу поволни за вашите конкретни постапки на љубовно поле.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскопски знаци кои не треба да ги лутите, оти тешко простуваат

Здравје: Нема значајни предупредувања.

Loading...

Вага

Работа: Завршете ги основните деловни задачи и не се возбудувајте премногу доколку последниот работен ден од неделата ве преоптоваруваат дополнителни професионални обврски.

Љубов: Денеска ќе ви треба малку повеќе трпение и разбирање доколку сакате да ги ублажите критиките кои доаѓаат од драга личност која поради некоја причина е незадоволна.

Здравје: Чувствителност на коските и зглобовите.

Скорпија

Работа: Повеќето Скорпии овој петок би требало да го поминат најангажирани во сферата на комуникацијата и склучувањето нови професионални договори.

Loading...

Љубов: Појавата на сосема нова интересна личност на вашиот љубовен хоризонт ветува многу. Треба да го играте следниот потег. Уживајте затоа што вреди да се трудите.

Здравје: Потребен ви е добар и квалитетен сон.

Стрелец

Работа: Многу позитивен деловен стимул доаѓа кај повеќето луѓе родени во знакот Стрелец на крајот од работната недела. Храбро напред, но нема причина да се брзате премногу.

Љубов: Опуштениот љубовен ден во најава може да биде доста возбудлив за воспоставување контакт со нова мистериозна личност и отворена покана за флерт, авантура.

Loading...
ПРОЧИТАЈТЕ И:  РОДЕНИ ДА БИДАТ ГЛАВНИ: Два најуспешни хороскопски знаци

Здравје: Многу добро.

Јарец

Работа: Типичните Јарци може да очекуваат типичен работен ден за успешно да ги завршат сите свои професионални обврски во согласност со нивните планови.

Љубов: Новото познанство ви носи можност да влезете во сериозна врска, па ако тоа е во ваш интерес, а веруваме дека е, повелете.

Здравје: Многу добро.

Loading...

Водолија

Работа: Во последниот работен ден од неделата, повеќето Водолии би можеле да бидат во својот елемент, особено кога се во прашање нови идеи и планови за идни деловни проекти.

Љубов: Драга личност денес би можела да ве изненади со убав знак на внимание или подарок. Вратете возвратно со ист интензитет и уживајте.

Здравје: Внимавајте на исхраната.

Риби

Работа: Квалитетно и успешно завршување на деловните задачи за оваа недела е познато сценарио за повеќето Риби. Треба да бидете повеќе од задоволни со постигнатото.

Loading...

Љубов: Доколку имате намера да промените нешто во партнерството, повелете, имате поволни околности за да успеете.

Здравје: Одлично.