Хороскоп за понеделник, 4 декември

Сподели со своите пријатели

ОВЕН

Loading...

Работа: Водете сметка и за важните документи. Немојте да изгубите некој документ. Ова поле не е добро поставено.

Љубов: Единствено со двострани напори може да ја сочувате врската. Потребно е сами да дефинирате што сакате.

Здравје: Отежнато дишење, проблеми со тахикардија.

БИК

Работа: Ако постои било каква шанса, пробајте да ја обновите соработката со колегите од минатото.

Љубов: Сосема сте задоволни крај личноста со која сте во врска. Конечно, сте го постигнале саканиот емотивен баланс.

Здравје: Имате вишок енергија.

Loading...

БЛИЗНАЦИ

Работа: Во текот на денот може да добиете шанса за мал напредок. Препорака е да го искористите она што ви се пружа.

Љубов: Сега не е време да пружате отпор. Земете некое време да ги разгледате своите ставови.

Здравје: Болки во грбот.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за вторник, 27 февруари

РАК

Работа: Ако останете пасивни, може да имате голема загуба. Дошло време да превземете контрола.

Љубов: Женските припаднички на овој знак може да имаат интересен ден. Имате нов додворувач.

Здравје: Проблеми со желудникот.

Loading...

ЛАВ

Работа: Избегнувајте соработка со Девица, затоа што вашите ставови никако не се поклопуваат. Држете се до старите, проверени колеги.

Љубов: Полека доаѓате до подобра комуникација со саканата личност. Задоволни сте и верувате во заедничка иднина.

Здравје: Треба да бидете активни.

ДЕВИЦА

Работа: Поволен ден да ги завршите старите работи. Не е добро било што ново да започнете денеска.

Љубов: Сте решиле да пуштите да ве носат емоциите. Разумот го оставате на страна, колку и да ви е тешко.

Здравје: Проблеми со вртоглавица.

Loading...

ВАГА

Работа: Пробајте да се сконцентрирате на сопствениот успех. Немате никаква корист од тоа да им завидувате на другите.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за вторник, 27 февруари

Љубов: Потребно ви е некое време да бидете сами. Не сте подготвени да се жртвувате за личност која не враќа со иста мерка.

Здравје: Подалеку од било какви пороци.

СКОРПИЈА

Работа: Продолжувате со истата тактика која ја практикувате со години, затоа што сте уверени дека ве носи до успех.

Loading...

Љубов: Можни се мали несогласувања со саканата личност. Ако играте топло-ладно, на крајот вие ќе бидете повредени.

Здравје: Проблеми со варењето на храната.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Најдобро би било да ги одложите сите важни работи. Денешниот ден не ви е поволен за големи потези.

Љубов: Можно е многу лесно да ја прекинете врската од која не сте задоволни. Не сакате да го губите своето и туѓото време.

Loading...

Здравје: Водете сметка околу исхраната.

ЈАРЕЦ

Работа: Поволен ден за сите оние кои се занимаваат со работи поврзани со угостителство или прехрана.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за вторник, 27 февруари

Љубов: Уживате во романтичната атмосфера со саканата личност. Имате впечаток дека ништо не може да ви го расипе расположението.

Здравје: Чувствителни бубрези и уринарни патишта.

Loading...

ВОДОЛИЈА

Работа: Сте успееле да излезете на крај со многу проблеми. Имате добар, одлчен став и се држите до своите принципи.

Љубов: Не сте сигурни на кој начин да почнете комуникација со една особа.

Здравје: Нервоза и страв ве следи периодот.

РИБИ

Работа: Многу поволен и успешен ден за вас. Ќе ги одработите сите работи кои сте ги имале во план, затоа што сте полни со енергија и имате јасна цел пред вас.

Loading...

Љубов: Препорака е да излезете некаде вечерва со партнерот и убаво да си поминете.

Здравје: Одлично се чувствувате.