Хороскоп за понеделник, 29 април

Сподели со своите пријатели

ОВЕН

Loading...

Работа: Овој ден ви носи промени и неочекувани компликации кои ќе влијаат на вашата работа.

Љубов: Неочекувано ќе сретнете личност од минатото со која ќе обновите некои стари сеќавање на полето љубов.

Здравје: Добро се чувствувате.

БИК

Работа: Очекувајте позитивен пресврт кој ќе ви донесе прилика за подобра заработка. Ве очекува поволен период за работа.

Љубов: Дошло време за големи одлуки кога е во прашање вашата врска.

Здравје: Мали проблеми со бешиката.

Loading...

БЛИЗНАЦИ

Работа: Пости можност некој од работното опкружување да дава погрешни информации. Чувајте се од „сплетки“.

Љубов: Постои личност од минатото која ја сакате на некој начин.

Здравје: Проблеми со синусите.

РАК

Работа: Вашиот план ќе го пореметат неочекувани трошоци. Може да очекувате неповолна ситуација на полето финансии.

Љубов: Вашата врска минува низ криза, и немате доволно доверба во саканата личност како порано.

Здравје: Водете сметка околу хормоните.

Loading...

ЛАВ

Работа: Очекувајте мирен ден во кој на работното поле ќе имате сосема стабилна ситуација.

Љубов: Вашиот партнер ги покажал некои од грешките и мааните пред вас, а вие сте подготвени да ги прифатите.

Здравје: Наклонети сте кон депресија.

ДЕВИЦА

Работа: Денешниот ден е поволен за подобрување на односот со колегите со кои сте опкружени на работа.

Љубов: Ќе имате интересен разговор со личноста која ви се додворува од порано. Можен е почеток на врска.

Здравје: Одлично се чувствувате.

Loading...

ВАГА

Работа: Надевајте се на напредок кога е во прашање работата и сакате да дадете се од себе за да дојдете до нови позиции.

Љубов: Можно е да одбивате да признаете дека дошло време за крај на емотивната врска во која се наоѓате.

Здравје: Камен или песок во бубрегот е можен.

СКОРПИЈА

Работа: Бидете внимателни на работното поле, затоа што одлуките кои сега ќе ги донесете долго ќе ве следат на ова поле.

Loading...

Љубов: Се повеќе имате впечаток дека со саканата личност нема да успеете да ја сочувате врската.

Здравје: Проблеми со имунитетот.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Многу е важно да ја сочувате смиреноста кога е во прашање вашето работно поле и да бидете подготвени на некои компромиси.

Љубов: Очекувајте ново познанство со личност која отворено ќе ви покаже интерес.

Loading...

Здравје: Проблеми со кичмата.

ЈАРЕЦ

Работа: Денеска ќе имате впечаток дека ништо не ви поаѓа од рака. Немојте да форсирате нови ангажмани.

Љубов: Се повеќе ви недостасува слобода и можно е да сакате да ставите точка на некоја љубовна врска која ја имате.

Здравје: Проблеми со варењето на храната.

Loading...

ВОДОЛИЈА

Работа: Пред вас е добар ден во кој ќе успеете да ги реализирате своите планови.

Љубов: Имате се повеќе проблеми во комуникацијата со партнерот, што ви претставува голем стрес.

Здравје: Проблеми со кашлица.

РИБИ

Работа: Промените на финансиски план секогаш тешко ви паѓаат. Ве очекува фаза на нестабилност.

Loading...

Љубов: Поради голем стрес под кој се наоѓате, вашиот однос со партнерот страда.

Здравје: Проблеми со апетитот.