Хороскоп за понеделник, 24 јуни

Сподели со своите пријатели

ОВЕН

Loading...

Работа: Ве очекува ден во текот низ кој ќе имате голем број обврски што ви претставува поголемо оптоварување од вообичаеното.

Љубов: Ве очекува интересн познанство со личноста која на некој начин е поврзана со вашата работа.

Здравје: Внимавајте на здравјето.

БИК

Работа: Може да сметате на успех кога е во прашање ова поле. Среќа ќе ве следи и ќе успеете во се што ќе зацртате.

Љубов: Личност која ви е важна ќе покаже дека возвраќа на емоциите и интересот кон вас.

Здравје: Спортувајте.

Loading...

БЛИЗНАЦИ

Работа: Можно е да успеете да постигнете некои нови договори кои ќе ви бидат значајни за работата.

Љубов: Ве очекува стабилна ситуација со партнерот. Ако сте слободни, следува познанство со Водолија.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за сабота, 20 јули

Здравје: Солидно.

РАК

Работа: Иако важни работи се во тек, имате впечаток дека нешто недостасува. Пред вас е комплициран период.

Љубов: Отворено ќе покажете што чувствувате кон личност која ви се допаѓа. Немате повеќе задршки.

Здравје: Избегнувајте цигари.

Loading...

ЛАВ

Работа: Можно е да добиете сума на пари која не сте ја очекувале. Позитивни изненадувања ви следуваат денеска.

Љубов: Ве очекува ден во кој ќе имате некое ново познанство. Подготвени сте за љубовни промени.

Здравје: Поволен период за почеток на диета.

ДЕВИЦА

Работа: Имате силна интуиција и затоа е неопходно секогаш на прво место да верувате во личните претчувства.

Љубов: Почеток на нова врска во вашиот живот внесува многу убава, нова енергија од која ќе бидете воодушевени.

Здравје: Добро се чувствувате.

Loading...
ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за сабота, 20 јули

ВАГА

Работа: Работната ситуација ќе ви биде одлична во слендите денови. Благодарение на вас постепено ситуацијата се подобрува.

Љубов: Можно е да имате некои сомнежи врзани за партнерот и неговите зборови. Не му верувате како порано.

Здравје: Слаба циркулација.

СКОРПИЈА

Работа: Доколку соработувате со некоја личност која е родена во знакот Бик, може да се надевате на позитивен ден.

Loading...

Љубов: Ве очекува флерт со некој кого го познавате долго време. Ќе се чувствувате чудно.

Здравје: Одлично сте расположени.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Имате впечаток дека некои работи на работното поле мора да се менуваат што порано.

Љубов: Имате потреба да дојдете до конкретни одговори од вашиот партнер. Конечно, може да разјасните на што сте.

Loading...

Здравје: Низок притисок.

ЈАРЕЦ

Работа: Можно е засега да не ги добиете сите поволности кои сте ги очекувале, но со време ќе успеете во тоа.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за сабота, 20 јули

Љубов: Ве очекува обнова на контактот со некоја личност од минатото. Заедно сте ги делиле незаборавните моменти.

Здравје: Проблеми со притисокот.

Loading...

ВОДОЛИЈА

Работа: Може да се надевате на остварување на своите цели на ова поле. Пред вас е позитивен ден.

Љубов: Пред вас е добар ден ако сте во врска или брак. Односот со саканата личност може значајно да се поправи.

Здравје: Проверете го шеќерот.

РИБИ

Работа: Соработниците ве ценат и за вас имаат убаво мислење. Може да се надевате на продуктивна атмосфера на работа.

Loading...

Љубов: Ви се допаѓа личност во чии чувства не сте сигурни, па не ви е лесно да и пријдете.

Здравје: Ќе ви годи одмор и опуштање.