Хороскоп за понеделник, 22 мај

Сподели со своите пријатели

Овен

Loading...

Оние кои имаа зголемени трошоци сега ќе имаат можност да заработат нешто на страна или да си вратат некој долг.

ЉУБОВ: Одлично време за поврзување со саканата личност.

РАБОТА: За се за што се бориш, ќе победиш.

ЗДРАВЈЕ: Можни се полесни повреди.

 

Бик

Нечии амбиции денес ќе ви изгледаат прилично смешни, но не реагирајте набрзина. Нека работите тргнат по својот тек.

Loading...

ЉУБОВ: Многу емотивно реагирате на зборовите на партнерот и имате впечаток дека саканата личност е многу подоминантна од вас.

РАБОТА: Денес како да бегате од нешто. Можеби се работи за некоја незавршена работа или разговори.

ЗДРАВЈЕ: Дигестивни проблеми.

 

Близнаци

Можно е да ставите крај на некои врски за кои силно верувавте дека се искрени и вистинити. Реалноста ќе ве демантира.

ЉУБОВ: Мешате љубов и пријателство и не можете баш да ги разликувате тие две работи.

РАБОТА: Доаѓа подобар период.

Loading...

ЗДРАВЈЕ: Силна нервоза и незадоволство.

 

 

Рак

Денеска ќе можете да ги пронајдете вистинските зборови и да се справите со секоја ситуација. Ќе имате повеќе трпение од вообичаено.

ЉУБОВ: Она што сега го барате е слобода, а не партнерот да ви ја наметнува својата волја.

РАБОТА: Без брзање денес.

Loading...

ЗДРАВЈЕ: Несоница.

 

 

Лав

Не се натрупувајте со обврски на работното место само за да не размислувате за проблемите. Мора да почнете да ги решавате проблемите.

ЉУБОВ: Може да се случи сосема неочекувана средба која би ви оставила силен впечаток.

Loading...

РАБОТА: Можности за силни нови контакти.

ЗДРАВЈЕ: Мали проблеми.

 

 

Девица

Loading...

Важните одлуки и задачи оставете ги за попладне. Започнете комуникација со личност која може да ви биде корисна.

ЉУБОВ: Не размислувајте за минатото, бидејќи тоа не е добро за вас.

РАБОТА: Не трчајте со предлози додека не размислите колку е тоа и дали е добро за вас.

ЗДРАВЈЕ: Вознемирен стомак.

 

Loading...

 

Вага

Удоволете си себеси денес колку што можете, бидејќи другите сигурно нема. Повремено мораме да бидеме себични.

ЉУБОВ: Обидете се да посветите повеќе време на вашата сакана личност. Вашата врска може да западне во криза.

РАБОТА: Потрудете се да ги остварите вашите амбиции.

Loading...

ЗДРАВЈЕ: Вежбајте.

 

 

Скорпија

Некој околу вас денес нема да биде расположен за комуникација, а вашата упорност може уште повеќе да го изнервира.

Loading...

ЉУБОВ: Ситуацијата на емотивен план е монотона, но во голема мера вие сте виновни за тоа.

РАБОТА: Ве очекуваат големи промени.

ЗДРАВЈЕ: Чувствувате некаков притисок.

 

 

Стрелец

Денеска ќе бидете многу вешти и имагинативни. Иако сте такви, денес ќе се изненадите.

ЉУБОВ: Обидете се да размислите повторно и да откриете каде е проблемот.

РАБОТА: Деловните одлуки ги донесувате мирно и во согласност со вашата интуиција, која ретко греши.

ЗДРАВЈЕ: Можни се и проблеми со бубрезите и уринарниот тракт.

 

 

Јарец

Ќе се соочите со некои потешкотии кои нема да можете целосно да ги надминете денес, но со текот на времето и тоа ќе се случи.

ЉУБОВ: Сакате да запознаете некого подобро.

РАБОТА: Јасно сте си поставиле цели и се стремите кон нив. Малите пречки не смеат да ве спречат.

Loading...

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е добро.

 

 

Водолија

Нема да правите нешто многу конкретно за актуелните проблеми, но можете да развиете добра стратегија за иднината.

ЉУБОВ: На вашиот партнер му треба сериозен разговор со вас.

РАБОТА: Финансиите ви се најважни.

Loading...

ЗДРАВЈЕ: Ако неодамна сте биле болни, вашето тело успешно се опоравува.

 

 

Риби

Ќе можете да ги фокусирате напорите на она што ќе го правите, иако ќе ве измачуваат некои неосновани сомнежи.

ЉУБОВ: Прилично сте заинтересирани за личност која не е слободна.

РАБОТА: Ситуацијата е надвор од ваша контрола.

Loading...

ЗДРАВЈЕ: Можни се хронични проблеми кај постарите припадници на знакот.