Хороскоп за понеделник, 22 април

Сподели со своите пријатели

Овен

Loading...

Работа: Исклучително важен деловен состанок на кој ќе се решаваат многу важни прашања од понатамошниот бизнис. Вие ја преземате улогата на лидер.

Љубов: Неочекувано дошло до недоразбирање меѓу вас и вашиот партнер. Конфликтната ситуација со партнерот може да се реши само со компромис.

Здравје: Различен притисок.

Бик

Работа: Денеска можете успешно да решите некои заостанати правни прашања. Ве очекува ненадејно службено патување.

Љубов: Неодолива привлечност меѓу вас и личност која ја познавате од работа може да се претвори во вистинска љубов.

Здравје: Настинка, кашлица. Бидете сигурни да ги снимите вашите бели дробови.

Loading...

Близнаци

Работа: Финансиски проблем поради задоцнето плаќање. Во текот на овој ден ќе биде потребен резервен план.

Љубов: Вашето поле на вистинска љубов се покажува преку ново познанство и почеток на нова врска.

Здравје: Проблем со видот. Задолжително е да се оди на офталмолог.

Рак

Работа: Успешните деловни преговори ќе придонесат за значаен чекор напред во вашата кариера. Финансиската состојба е се подобра.

Љубов: Ви се дава можност да решите долгогодишен проблем на семејно ниво. Работете на постигнување заедничка цел.

Здравје: Нервоза, поради напнатоста на работа.

Loading...

Лав

Работа: Овој ден ќе биде одбележан со интензивна динамика и многу деловни состаноци. Ви се дава нова шанса да ги покажете своите способности.

Љубов: Покомплицирана љубовна ситуација е тоа што меѓу вас и партнерот постои недоверба. Можна е тајна љубовна врска.

Здравје: Подложност на повреди.

Девица

Работа: Негативната енергија овој ден се однесува на прилично непријатен разговор со претпоставените. Покажете дипломатија и трпение.

Љубов: Девиците кои се во врска денес можат да имаат жестока расправија, а повод може да биде дури и најобичната ситница.

Здравје: Зголемен стрес и раздразливост.

Loading...

Вага

Работа: Овој ден ви носи посебен предизвик. Комуникацијата со претпоставените може да биде доста проблематична. Пазете се од манипулативните колеги склони кон интриги.

Љубов: Сочувството од работата може да прерасне во нешто многу повеќе отколку што очекувавте. Почетокот на врската може да биде покриен со тајност.

Здравје: Болка во нозете.

Скорпија

Работа: Промени во тимот на соработници ќе го одбележат овој ден. Некои од луѓето со кои работевте се покажаа како несигурни и вие ги отпуштивте.

Loading...

Љубов: Овој ден ви носи романтична средба и можност да започнете нова врска. Познавачите од патувањето ќе остават длабока трага на вас.

Здравје: Болка во вратот.

Стрелец

Работа: Невработените Стрелци денес можат да бидат поканети на многу важно деловно интервју. Тоа може да биде работа со скратено работно време или работа преку Интернет.

Љубов: Овој ден може да биде изненадување. Неочекувана средба со вашиот поранешен љубовник или личност од вашето минато може да се обиде да ви се врати.

Loading...

Здравје: Намален имунитет.

Јарец

Работа: Овој ден акцентот е ставен на одличната организација на деловните активности. Одложувањето на многу важна исплата може да ве направи нервозни.

Љубов: Слободните Јарци можат да запознаат привлечна личност во знакот Бик или Рак.

Здравје: Проблеми со зглобовите.

Loading...

Водолија

Работа: Подобрувањето на комуникацијата со колегите и претпоставените ќе создаде општа позитивна атмосфера на работа. Извонредна финансиска добивка.

Љубов: Излегувањето во друштво може да ви донесе запознавање со многу интересна личност во знакот Лав или Овен.

Здравје: Движете се повеќе.

Риби

Работа: Доколку сте имале застој во деловните преговори, овој ден ќе ви ја донесе првата голема промена. Ве очекува ненадејно службено патување.

Loading...

Љубов: Љубовна авантура со личност во знакот Водолија или Девица ќе ви ги разбуди сите сетила.

Здравје: Чести главоболки.