Хороскоп за понеделник, 18 мај

Сподели со своите пријатели

Овен

ЉУБОВ: Можеби ќе се вљубите во некој во кој не би требало.

Loading...

РАБОТА: Можна е успешна деловна зделка или корисен контакт.

ЗДРАВЈЕ: Инфекција на респираторниот тракт.

Бик

ЉУБОВ: Ќе размислите да започнете живот заедно со избраната личност.

РАБОТА: Бидете внимателни со парите, иако веројатно ќе остварите профит, од два извора.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.

Близнаци

ЉУБОВ: Ако сте сами, денес имате шанса да пронајдете некого. Ако сте во врска, вашата љубов ќе цвета.

Loading...

РАБОТА: Можно е да влезете во деловно партнерство или да работите во група.

ЗДРАВЈЕ: Солидно.

Рак

ЉУБОВ: Денес ќе биде среќен ден за вас, кој ќе биде освежувачки.

РАБОТА: Ќе имате убав ден на работа, можно е да добиете подобри услови или добра понуда.

ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

Лав

ЉУБОВ: Може да сретнете позрела личност чие образование, знаење за светот и мудроста ќе ве освојат.

РАБОТА: Може да се постигне одреден напредок.

ЗДРАВЈЕ: Променливо.

Loading...

Девица

ЉУБОВ: Секој ќе забележи дека сте станале поубави, што ќе ви донесе многу нови можности за љубов.

РАБОТА: Можно е одредено подобрување во областа на финансиите и стабилноста.

ЗДРАВЈЕ: Солидно.

Вага

Loading...

ЉУБОВ: Можеби ќе ве интересира некој од кругот на пријателите. Лесно се воспоставува чувство на блискост.

РАБОТА: Можна финансиска добивка иако веројатно не е голема или неочекувана.

ЗДРАВЈЕ: Гастритис.

Скорпија

ЉУБОВ: Ќе имате зголемена потреба за безбедност, додека лицето со кое ќе бидете ќе биде понемирно од кога било.

Loading...

РАБОТА: Ќе бидете полни со позитивна енергија која ќе ви помогне во бизнисот.

ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

Стрелец

ЉУБОВ: Можно неверство, но не предизвикано од незадоволство како од многу можности.

РАБОТА: Успех во сè што има врска со странство.

Loading...

ЗДРАВЈЕ: Потребно ви е повеќе одмор, инаку добро.

Јарец

ЉУБОВ: Претежно ќе фантазирате за некој што е недостапен.

РАБОТА: Ќе размислите да започнете приватен бизнис заради некои несогласувања со претпоставените.

ЗДРАВЈЕ: Нервозен стомак.

Loading...

Водолија

ЉУБОВ: Ќе бидете фокусирани на некои други области во животот, затоа љубовта ќе страда.

РАБОТА: Можен успех ако сте ангажирани во приватниот бизнис, недвижнините и дизајнот на ентериер.

ЗДРАВЈЕ: Добро.

Риби

ЉУБОВ: Нема да ве интересира толку многу љубовта, како остварување физички контакт со личност што ви се допаѓа.

Loading...

РАБОТА: Ќе имате зголемен обем на работа.

ЗДРАВЈЕ: Солидно.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *