Хороскоп за понеделник, 14 декември

Сподели со своите пријатели

Овен

Loading...

Се чувствувате осамено и не сте расположени. Поминете повеќе време со пријателите. Не мора само да работите, бидејќи понекогаш знаете да претерате.

Бик

Координирањето со партнерот можеби не е лесно. Потрудете се да поставите приоритети и да поминете повеќе време со вашата сакана личност. Доколку сте слободни, ќе поминувате повеќе време на работа. Денес сте премногу зафатени.

Близнаци

Се чувствувате одлично и сè оди добро за вас. Вие сте страствени, лесно доаѓате во контакт со другите и создавате познаници. Ако сте во врска, не занемарувајте му на партнерот затоа што имате некои други обврски.

Рак

Заслужувате внимание и љубов и треба да го известите вашиот партнер. Слободни, нема да ви биде лесно да се приближите до саканата личност, но најдете друг начин. Дејствувајте паметно на работа и размислете за предлозите дадени од колегите.

Loading...

Лав

Разгледајте ги опциите што ви се нудат затоа што тие можат да ветуваат повеќе од што сте работеле досега. Може да се применат нови идеи и да имате поголем успех. Непредвидени исходи не се можни затоа што сте упорни и се држите до работниот план.

Девица

Бидете појасни кога на партнерот ќе му објасните што ви треба за среќа. Ако сте слободни, не се откажувајте од саканата личност подолго време отколку да и ’пристапувате. Обидете се да не се вознемирувате затоа што немате премногу време за опуштање и дружење.

Вага

Другите луѓе можат да ви дадат добар совет, затоа слушајте. Бидете појасни во изразувањето и обидете се да бидете директни ако нешто не одговара на вашиот партнер.

Ако сте слободни, можеби ќе ви се допадне личност која ја познавате подолго време.

Скорпија

Loading...

Вие сте комуникативни и добро расположени. Обидете се да се фокусирате на задачите што постојано ги одложувате. Дајте предлози на соработниците и обидете се да направите промена.

Стрелец

Другите ве фалат повеќе отколку што мислите дека сте успеале во работата. Сепак, уживајте во тие моменти затоа што тоа може да ви даде сила и мотив за работа. Можен е прилив на пари и тоа ќе биде задоволителна сума.

Јарец

За да одржите работно темпо, јадете здраво и не претерувајте. Обидете се да се организирате добро и да не доцните со обврските. Не оставајте ништо за друг ден.

Водолија

Вие не сте мотивирани да работите. Ќе ви биде полесно да не правите ништо, отколку да направите сè со половина срце. Сепак, поставете приоритети и забрзајте на работа.

Риби

Loading...

Вие сте прилично уморни, но знаете дека обврските не можат да чекаат. Бидете амбициозни и другите лесно ќе ги забележат вашите напори и ќе можете да напредувате. Бидете отворени за нови познаници, не затворајте се.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *