Хороскоп за понеделник, 13 ноември

Сподели со своите пријатели

ОВЕН

Loading...

Работа: Добро ви оди во работата. Задоволни сте од резултатите што ги постигнувате во оваа област.

Љубов: Саканиот ќе покаже дека е подготвен максимално да се посвети на вас и вашите потреби.

Здравје: Можна е минлива слабост.

БИК

Работа: Ве очекува фаза во која ќе имате мали деловни промени. Подготвени сте да го промените она што не ви одговара.

Љубов: Ве очекува мирен ден во врска со саканата личност. Знаете дека можете да сметате на неа.

Здравје: Зголемете го внесот на витамини.

Loading...

БЛИЗНАЦИ

Работа: Денес е денот кога ќе бидете задоволни од деловната ситуација. Ве очекува поволен период.

Љубов: Можно е да имате интересно познанство кое ќе ве доведе до нова врска.

Здравје: Одлично здравје.

РАК

Работа: Имате можност да ја подобрите вашата заработка. Ќе бидете задоволни од деловните околности.

Љубов: Личноста која ви се допаѓа ќе стане малку поинаква кон вас. Чувствувате дека има интерес и од нејзина страна.

Здравје: Мали проблеми со грлото.

Loading...

ЛАВ

Работа: Доколку го чекате вистинскиот момент за да започнете приватен бизнис, подгответе се бидејќи тој доаѓа наскоро.

Љубов: На љубовно поле можете да очекувате позитивен развој. Личноста која ви се допаѓа ќе ви пријде.

Здравје: Консултирајте се со лекар.

ДЕВИЦА

Работа: Нема да можете да ги реализирате сите планови што ги имате за работата. Можно е да има сопирачки кои се надвор од ваша контрола.

Љубов: Ако има проблем со саканата личност, разговарајте искрено за се.

Здравје: Треба да посветите повеќе внимание на вашето здравје.

Loading...

ВАГА

Работа: Генерално добро се снаоѓате на работа. Задоволни сте од резултатите што ги постигнувате на ова поле.

Љубов: . Саканата личност ќе покаже дека има силни чувства кон вас и дека сака посериозна врска.

Здравје: Здравјето ви е одлично.

СКОРПИЈА

Работа: Иако имате проблеми на работното поле, нема така лесно да се откажете. Подготвени сте да се справите со компликации.

Loading...

Љубов: Можеби ви се допаѓа личност со која имате недефиниран однос.

Здравје: Здравјето е солидно.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Доколку сакавте да напредувате на работа, ќе ви се даде можност да го направите тоа во наредниот период.

Љубов: Иако емоциите меѓу вас и партнерот се силни, има и многу тврдоглавост па сте склони кон несогласувања.

Loading...

Здравје: Проблеми со видот.

ЈАРЕЦ

Работа: Денес сте особено уморни и немате доволно мотивација за работа. Можно е и основните обврски да ви паднат некако тешко.

Љубов: Дојдовте до конфликтна ситуација во односите со партнерот.

Здравје: Вашите синуси се чувствителни денес.

Loading...

ВОДОЛИЈА

Работа: Загрижени сте за вашата финансиска состојба и планирате да се посветите на барање дополнителна работа.

Љубов: Иако мислевте дека ќе се омажите и ќе подобар однос со сегашниот партнер, сфативте дека тоа не е така.

Здравје: Проверете ја тироидната жлезда.

РИБИ

Работа: Денес нема да ви биде лесно да ги реализирате сите ваши планови. Важно е да покажете доволно трпение.

Loading...

Љубов: Со ладни глави размислете дали ќе останете во емотивна врска или не.

Здравје: Се препорачува повеќе сон.