Хороскоп за петок, 9 февруари

Сподели со своите пријатели

Овен

Loading...

Работа: Овој ден е поволен за завршување на работата на голем проект. Денеска ќе можете да ги средите документите.

Љубов: Вашиот однос со партнерот добива на квалитет. Денес ќе донесете некои заеднички планови со партнерот.

Здравје: Солидно.

Бик

Работа: Овој ден ќе ви донесе успех преку оригинални идеи. Успех во деловната соработка ќе постигнат особено оние Бикови кои се занимаваат со услужни активности и комуникации.

Љубов: Зрачите со посебна привлечност, па денес ќе ве привлекуваат оние луѓе кои подоцна можат многу да ви значат.

Здравје: Солидно.

Loading...

Близнаци

Работа: Невработените Близнаци денес можат да добијат одлична деловна понуда. Ве очекува важен разговор, а успехот ќе зависи од вашето ниво на самодоверба и презентација.

Љубов: Идеален ден за важни разговори со партнерот. Заедно со партнерот ќе донесете важна одлука за вашата иднина.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Германец поради документи признал 24 деца: „Лапнал“ 1,5 милиони евра и нема да биде казнет

Здравје: Намален имунитет.

Рак

Работа: Денес акцентот е ставен на изборот на вистинскиот тим на соработници. Успехот на овој ден целосно ќе зависи од целиот ваш тим на соработници.

Љубов: Заедничко патување со партнерот и дополнително усогласување на вашата врска.

Здравје: Намален имунитет.

Loading...

Лав

Работа: Денеска ќе зрачите со посебна самодоверба така што ќе можете да започнете нова рунда бизнис. Финансиската ситуација се подобрува

Љубов: Слободните Лавови може да се најдат во дилема за новата личност што ја запознале. Најдобро е да чекате времето да ви покаже сè.

Здравје: Солидно.

Девица

Работа: Ако сакате да промените нешто од дното нагоре, ова не е најдобро време. Целиот прв дел од август ви носи неочекувани пречки и одложувања.

Љубов: Обновување со личност од вашето минато. И покрај првичната дилема, подготвени сте да ја продолжите љубовната приказна.

Здравје: Намален имунитет.

Loading...

Вага

Работа: Вагата која води приватен бизнис денес може да постигне посебен успех. Пред вас се отвора нова перспектива на соработка со деловни соработници од странство.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за вторник, 27 февруари

Љубов: Подготвени сте да му приредите на партнерот многу убаво изненадување. Ова дополнително ќе ја зајакне и стабилизира вашата врска.

Здравје: Солидно.

Скорпија

Работа: Вашата комуникација е проткаена со напната атмосфера. Ураниумот во вашето поле на партнерства може трајно да ги дестабилизира вашите деловни контакти. Неочекувани трошоци.

Loading...

Љубов: Можеби има една личност во вашиот живот со која можете да започнете сериозна врска.

Здравје: Главоболка.

Стрелец

Работа: Не сте задоволни со темпото со кое напредувате во кариерата. Сепак, поради посебната констелација на која сте изложени, главниот предизвик во овој период ќе бидат вашето трпение и мудрата тактика.

Љубов: Нови познанства со многу интересни луѓе. Ве очекува флерт на патот.

Loading...

Здравје: Солидно.

Јарец

Работа: Имате многу планови и деловни идеи, а сепак ова не е вистинско време да ги реализирате вашите големи цели. Почекајте подобар момент за иницијатива.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Германец поради документи признал 24 деца: „Лапнал“ 1,5 милиони евра и нема да биде казнет

Љубов: Денес е многу важно целосно да ја исполните искреноста и отвореноста кон партнерот. Во спротивно, може да дојде до недоверба и љубоморни сцени.

Здравје: Болка во вратот.

Loading...

Водолија

Работа: Нестабилна ситуација на работа, премногу обврски и разни препреки можат да го одбележат овој ден. Ве очекува проширување на соработката со луѓе од странство.

Љубов: Вашата зголемена нервоза се одразува на комплетната атмосфера во односот со партнерот. Во наредниот период следи стабилизација.

Здравје: стабилно.

Риби

Работа: Ја зацврстивте својата позиција, а во блиска иднина следуваат првите изгледи за напредување. Важно е да се држите до планот и да ја следите вашата интуиција.

Loading...

Љубов: Во последно време не сте задоволни со партнерот. Обидете се да зборувате за се отворено за да нема отуѓување.

Здравје: Солидно.