Хороскоп за петок, 8 декември

Сподели со своите пријатели

Овен

Loading...

Имате многу обврски, но пристигнувате на време за да направите се. Ништо не е премногу за вас и лесно можете да постигнете добри резултати. Некои жени можат да помогнат.

 

Бик

Завршете ги започнатите обврски. Не се консултирајте премногу со другите, туку потрудете се да направите што можете. Бидете отворени за нови соработки.

 

Близнаци

Може да се појават нови пријатели во вашиот живот. Други луѓе можат да ви помогнат. Можен проблем со циркулацијата.

Loading...

 

 

Рак

На работа имате некои нови обврски кои не ви се допаѓаат. Не ви е лесно да постигнете добри резултати. Забрзајте.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за вторник, 27 февруари

 

Лав

Вишокот енергија треба да се користи за спорт. Многу сте страсни и склони кон флерт. Можно е да се заљубите во забавна личност.

Loading...

 

Девица

Заштедите се задолжителни денес. Платете ги сите сметки на време. Добра идеја е да не се грижите премногу за работи што не можете да ги промените.

 

 

Вага

Соработката со другите може да биде одлична. Не ви е лесно да добиете работа која ви одговара. Блиска личност може да ви помогне ако веќе не работите.

Loading...

 

Скорпија

Денес се чувствувате одлично. Не ви е лесно да се фокусирате на работата. Бидете отворени за нови деловни можности, иако денес немате мотивација, повеќе би сакале да одите на патување.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за вторник, 27 февруари

 

Стрелец

Имате многу обврски, но не го занемарувајте партнерот. Обидете се да си удоволите еден на друг. Бидете добри со некој што ви се допаѓа долго време.

Loading...

 

 

Јарец

Вие сте преосетливи. Обидете се да направите сè денес како што сте замислиле. Не ги слушајте другите луѓе премногу.

Loading...

 

Водолија

Покомуникативни сте од вообичаено. Обидете се да бидете јасни во барањата од партнерот. Лесно ќе се договорите со колегите.

 

Риби

Loading...

Зголемен е приливот на пари. Можете да бидете сосема задоволни со сите поставки на работното место. Можни се промени и ќе бидете задоволни.