Хороскоп за петок, 7 август

Сподели со своите пријатели

Овен

Имате желба да уживате во врската. Ќе биде многу лесно да се постигне мир во куќата. Можни се нови познаници. Склони сте да флертувате.

Loading...

Бик

Можен прилив на пари, така што денес може да очекувате успех на работа. Вие сте во одлично расположение. Склони сте на хедонизам, затоа одвојте време да уживате.

Близнаци

Сè оди како што треба и како што замислувавте. Вие сте фокусирани на обврските кои се итни. Ќе бидете задоволни со успехот на крајот на денот.

Рак

Вие сте мирни и сè оди добро за вас. Не мора да им помагате на сите други, поставете ги своите одговорности на прво место. Пријателите се голема поддршка за вас во однос на промените што сакате да ги направите.

Лав

Малку сте исцрпени. Сè оди побавно од вообичаеното, но бидете трпеливи. Пронајдете нешто што ве мотивира на работа да го истуркате денот.

Loading...

Девица

Се грижите за финансиите. Она што е важно е дека не трошите премногу пари за работи што не ви се потребни. Размислете за обука и испланирајте можеби пократко патување.

Вага

Држете се до вашите ставови кога станува збор за работата. Навреме платете ги сметките. Заштедите се задолжителни денес, и не е време за купување.

Скорпија

Направете компромис со колегите. Љубовта ќе ви биде на прво место. Не се нервирајте се премногу за малите работи, туку погледнете ја поголема слика.

Стрелец

Дружете се повеќе. Некој што го познавате може да ви се додворува долго време, затоа размислете дали има можност за нешто повеќе од разговор. Држете се на планот за работа.

Јарец

Бидете малку побрзи и поефикасни на работа. Придржувајте се до планот за работа и поставете приоритети. Се чувствувате одлично и сè се одвива добро за вас денес.

Loading...

Водолија

Бидете отворени за партнерот и кажете што ве мачи. Ако сте сингл, не сте расположени за познаници, туку би сакале да бидете сами. Вие сте преосетливи на критики од колегите.

Риби

Можете да добиете повик, во врска со деловна можност што ја очекувате долго време. Размислете дали понудата е навистина добра и донесете одлука полека. Имајте на ум дека не секој околу вас има добра намера и дека не треба да бидете премногу отворени за другите.


Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *