Хороскоп за петок, 19 април

Сподели со своите пријатели

Овен

Loading...

РАБОТА: Доколку планирате да започнете приватен бизнис, денес е многу добар ден да го започнете. Очекувајте прилив на пари.

ЉУБОВ: Понесени сте од емоции и не размислувате премногу за тоа што треба и што е добро за вас. Сепак, потребна е малку контрола.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

Бик

РАБОТА: Ќе успеете да завршите нешто многу важно, што ќе ви биде корисно во наредниот период. Резултатите доаѓаат и се чувствувате подобро.

ЉУБОВ: Некому му треба вашето внимание и не дозволувајте гордоста да ве натера да се чувствувате лошо. Направете нешто за што ќе зажалите.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со зглобовите.

Loading...

Близнаци

РАБОТА: Искористете ја секоја можност да бидете блиски со вашиот претпоставен. Може да се случи во вистинско време на вистинското место.

ЉУБОВ: Ви снемува инспирација, но сепак наоѓате начин да ја импресионирате саканата личност. Уживате во се што се случува во моментов.

ЗДРАВЈЕ: Добро се чувствувате.

Рак

РАБОТА: Не прифаќајте работи кои не можете да ги завршите навреме. Важно е да бидете добро организирани.

ЉУБОВ: Се повторува ситуација од порано и сфаќате дека се уште не сте решиле проблем кој постои одамна. Вие сте разочарани.

ЗДРАВЈЕ: Важно е да најдете начин да се опуштите.

Loading...

Лав

РАБОТА: Инсистирате на некои рокови и на тој начин создавате непотребна тензија меѓу соработниците. Ви треба пауза. Опуштете се денес и понекогаш може да бидете малку помалку сериозни, а денес е идеалниот ден за тоа!

ЉУБОВ: Ако сакате да направите промена, сега е време. Не гледајте назад, туку посакајте си нешто подобро и пронајдете го тоа што го барате.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со забите.

Девица

РАБОТА: Како и да се трудите, не можете да се ослободите од луѓето кои само ја комплицираат вашата ситуација. Бидете директни.

ЉУБОВ: Денеска се двоумите дали ситуацијата е навистина лоша или едноставно така ви се чини. Партнерот е мистериозен. Оставете го денот да помине, спијте ја ноќта и дури тогаш видете дали има причина за грижа.

ЗДРАВЈЕ: Ќе уживате во прошетката.

Loading...

Вага

РАБОТА: Имате впечаток дека и покрај најдобрите намери, некои работи полека се одвиваат. Мора да истраете и само така ќе успеете.

ЉУБОВ: Оставате добар впечаток на околината и многу лесно можете да заведете личност која ви се допаѓа. Одличен период за оние кои моментално се слободни!

ЗДРАВЈЕ: Добро се чувствувате.

Скорпија

РАБОТА: Голем проблем ви се нервозата и нетрпеливоста. Ништо не можете да поправите ако не се концентрирате на работата.

Loading...

ЉУБОВ: Се цените себеси и претерувате во некои ставови и некој близок може да ви замери поради тоа. За водење љубов се потребни двајца, нели?

ЗДРАВЈЕ: Напнатост.

Стрелец

РАБОТА: Ќе успеете да завршите една важна работа и ќе се гордеете со себе. Ова е еден од подобрите денови во неделата. Дајте се од себе.

ЉУБОВ: Недовербата многу ви ја нарушува хармонијата и наместо да покажувате огорченост, обидете се да се ставите на позицијата на партнерот.

Loading...

ЗДРАВЈЕ: Проверете ја вашата крвна слика.

Јарец

РАБОТА: Ќе мора да се прилагодите на некои нови услови и нема да бидете целосно опуштени. Нема потреба да се нервирате.

ЉУБОВ: Можно е да запознаете личност која долго време ви го привлекува вниманието. Не ја пропуштајте можноста да остварите контакт со таа личност.

ЗДРАВЈЕ: Подложни сте на вирусни инфекции.

Loading...

Водолија

РАБОТА: Доколку продавате, овој ден ветува голем профит. Поволен ден за започнување нови бизниси. Ако, пак, не можете да направите ништо, не грижете се, само вие сте под влијание на денешните небесни влијанија!

ЉУБОВ: Незадоволни сте од односот со партнерот, но не донесувајте избрзани одлуки. Најпрво разговарајте, обидете се заедно да ги решавате проблемите.

ЗДРАВЈЕ: Поминете повеќе време на одмор.

Риби

РАБОТА: Внимавајте да не изгубите важен документ и проверете што потпишувате за да не се направи грешка.

Loading...

ЉУБОВ: Многу сте пасивни и партнерот покажува незадоволство. Мора да направите компромис.

ЗДРАВЈЕ: Добро се чувствувате.