Хороскоп за петок, 18 ноември

Сподели со своите пријатели

ОВЕН

Loading...

Работа: Половина од решението никогаш не може да биде доволно добро за вас.

Љубов: Можно е да имате преголеми очекувања од саканата личност. Сепак, обидете се да се спуштите на земја малку. Партнерот не може да ги исполни вашите очекувања.

Здравје: Не се форсирајте премногу силно. Претерувате во одредени моменти.

БИК

Работа: Не се откажувате од вашите деловни визии и вешто ја користите вашата способност за комуникација и убедување.

Љубов: Тешко ви е да најдете компромис со партнерот, особено кога се чини дека ја негира вашата потреба за слобода.

Здравје: Зголемете ја физичката активност. Прилично си мрзлив.

Loading...

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ништо не оставате на случајноста. Подготвени сте да се справите со проблемите и да решите сè.

Љубов: Лесно ги менувате вашите интереси, а исто така и вашите партнери. Во моментов не сте во мирна фаза, ви одговараат авантури.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за четврток, 27 април

Здравје: Зголемете го внесот на витамин Ц. Спречете можни настинки!

 

 

РАК

Loading...

Работа: Фокусирани сте на вистинските цели. Успехот секако ви доаѓа за краток временски период.

Љубов: Партнерот ве изненади со некои негови реакции, на тој начин уште поблиску го запознавате. Работете на подобра концентрација.

Здравје: Сега не е време за донесување поголеми одлуки.

ЛАВ

Работа: Денеска можете да постигнете деловен успех доколку сте фокусирани на приоритетите кои сте ги поставиле подолго време.

Љубов: Иако околината не се согласува со некои ваши одлуки, вие упорно инсистирате да ги постигнете вашите емотивни цели до крај.

Здравје: Проблеми поради нервоза. Премногу сте напнати.

ДЕВИЦА

Loading...

Работа: Обрнувајќи премногу внимание на деталите, ја изгубивте суштината.

Љубов: Пред партнерот не се откажувате од некои ваши принципи, иако тие не ви се секогаш толку важни. Тврдоглави сте, често без многу потреба.

Здравје: Посетете базен или сауна. Ќе уживате во овој вид на рекреација.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за четврток, 27 април

 

 

Loading...

ВАГА

Работа: Само со компромис ќе дојдете до решение во деловниот план.

Љубов: Се обидувате да ја скриете емоционалната несигурност од партнерот. Прашањето е колку сте успешни во тоа.

Здравје: Потребен ви е поквалитетен сон. Преоптоварени сте и оптоварени од моменталната деловна ситуација.

СКОРПИЈА

Loading...

Работа: Не сакате никој да ви се меша во бизнисот, т.е. сакате да направите сопствена проценка за моменталната деловна ситуација.

Љубов: Во љубовта не се согласувате на компромиси. Не се задоволувате со половични решенија.

Здравје: Подобрете ја вашата кондиција. Воведете дневни прошетки во природа.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Покажувате отворени амбиции во нов проект и на тој начин се претставувате како доминантна фигура меѓу соработниците.

Loading...

Љубов: Вие сте многу многу вешти, шармантни и лесно можете да ја убедите вашата сакана да се согласи за сите прашања.

Здравје: Ќе уживате во престојот во природа.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за четврток, 27 април

 

 

ЈАРЕЦ

Loading...

Работа: Подготвени сте за нови чекори и деловен напредок. Чувствувате дека со ангажманот оправдано сте заработиле подобра работа.

Љубов: Уживате во близок контакт со саканата личност и не ви треба никој друг. Доволни сте еден на друг во моментов.

Здравје: Се чувствувате добро!

ВОДОЛИЈА

Работа: Преку импровизација доаѓате до нови и важни решенија за деловната ситуација.

Loading...

Љубов: Можете да го збуните партнерот со вашето променливо однесување и ненадејни реакции. Тој веќе не знае што чувствувате и што мислите. Објаснете му ја ситуацијата.

Здравје: Зголемете го внесот на течности

РИБИ

Работа: Размислувате за понудата што ја добивте за деловно здружение. Не донесувајте брзи одлуки.

Љубов: Ви се чини дека саканата личност нема доволно разбирање за вашите идеи и не оди по вашите стапки.

Здравје: Склони сте кон меланхолија. Пожелно е повеќе да излегувате во друштво на позитивни луѓе.