Хороскоп за петок, 10 мај

Сподели со своите пријатели

ОВЕН

Loading...

Работа: Може да се надевате на одмор и поволен ден во кој нема да имате премногу обврски.

Љубов: Ви се допаѓа една личност која е малку повлечена, односно не покажува емоции како вие.

Здравје: Проблеми со несоница.

БИК

Работа: Ако се занимавате со некоја работа која бара креативна работа и инспирација, денеска ќе биде вашиот среќен ден.

Љубов: Уживате во пријателскиот однос со личноста која ви се допаѓа и уште не сте подготвени да и пријдете.

Здравје: Одлично се чувствувате.

Loading...

БЛИЗНАЦИ

Работа: Може да се надевате на поттикнување на интересни промени на работното поле.

Љубов: Ви се допаѓа личност која сте ја запознале преку работата или некој кој се занимава со слична работа како и вие.

Здравје: Ќе ви боди спортска рекреација.

РАК

Работа: Може да се надевате на позитивен исход од разговорите кој ве очекува. Пред вас е добар ден за работа.

Љубов: Ви годи вашата слобода и не сте подготвени за почеток на некоја нова емотивна врска.

Здравје: Очекувајте добро здравје.

Loading...

ЛАВ

Работа: Пред вас е добра прилика да остварите добра заработувачка. Очекувајте генерално добар ден за работа.

Љубов: Ви доаѓа интересна комуникација со нов познаник кој ќе ви се допадне.

Здравје: Проблеми со уринарниот тракт.

ДЕВИЦА

Работа: Ако сте незадоволни од моменталната ситуација на работното место, многу наскоро ќе успеете да остварите промена.

Љубов: Поволен момент за почеток на некоја нова врска во која може да уживате.

Здравје: Внимаваје на бубрезите.

Loading...

ВАГА

Работа: На работното поле ќе имате стабилна ситауција која ви одговара. Чувајте ги своите позии.

Љубов: Ќе успеете да решите некои мали конфликти кои постоеле во комуникацијата помеѓу вас и саканата личност.

Здравје: Проблеми со забите.

СКОРПИЈА

Работа: Имате големи очекувања, а малку време се да исполните. Пробајте да бидете малку реални со плановите.

Loading...

Љубов: Комуникацијата со личноста која ви се допаѓа постепено станува се подобра и идете кон зближување.

Здравје: Вртоглавица ве следи.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Не ви е претерано поволен ден за работа, па немојте да ризикувате со вложувањата.

Љубов: Ако ви се допаѓа личност која е родена во знак на Јарец, тешко ќе и пријдете.

Loading...

Здравје: Циркулацијата ви е проблем.

ЈАРЕЦ

Работа: Ќе бидете успешни во својата работа. Вие сте упорна и вредна личност која оди кон цел кога ќе го дефинира и ќе го зацрта.

Љубов: Ви се допаѓаат две личности и не сте подготвени да се одлучите за една.

Здравје: Добро се чувствувате и немате проблеми.

Loading...

ВОДОЛИЈА

Работа: Во текот на денешниот ден може да очекувате прилично мирна атмосфера на работното поле.

Љубов: Ако сакате да освоите личност која ви се допаѓа, сега е вистинскиот момент да направите нешто за да и го насочите вниманието кон себе.

Здарвје: Алергии се можни.

РИБИ

Работа: Можно е да немате добра комуникација со сите свои соработници во текот на денешниот ден.

Loading...

Љубов: Нема потреба да ги криете своите чувства. Покажете му на својот партнер дека ви треба поддршка.

Здравје: Чувствителни бели дробови.