Хороскоп за четврток, 25 мај

Сподели со своите пријатели

Овен

Loading...

Овој ден ви носи осцилации, подеми и падови на финансиски план. Ќе дојдете во ситуација да импровизирате решенија. Овните кои се во врска се прилично незадоволни од неодговорното однесување на партнерот. Бидете отворени како и секогаш, и навреме решете го проблемот. Се чувствувате одлично.

Бик

Овој ден ви носи неочекувана финансиска добивка. Можете да заработите извонреден профит ако се занимавате со хоби. Овој ден може да им донесе љубов на Бикот на прв поглед, а може да биде и волшебна Вага или Скорпија. Вие сте интимно нерасположени.

Близнаци

Период на службени патувања и чести деловни состаноци. Новите деловни соработници ќе донесат нови елементи во вашиот начин на водење бизнис. Односот со партнерот полека, но сигурно се стабилизира. Слободните Близнаци ќе запознаат сродна душа преку пријател. Хормонална нерамнотежа.

Рак

Деловната соработка со поранешните соработници ќе се покаже како многу попрофитабилна отколку што првично мислевте. Ве очекува успех. Слободните Ракови денеска преку работа можат да запознаат интересна личност во знакот Јарец. Проблеми со стомакот.

Loading...

Лав

Планетата која управува со вашето поле на финансии е постојано во вашиот знак. Ова ќе ви даде можност да заработите добри пари и да склучите успешен бизнис. Слободните Лавови ги чека љубовна романса на патување. Одморете повеќе.

Девица

Бидете внимателни кога работите со пари, бидејќи работите можат да излезат од ваша контрола. Чувајте ги вашите деловни тајни од вашите најдобри пријатели. Слободните Девици можат да ја запознаат својата сродна душа на патување. Проблеми со стомакот.

Вага

Вагите кои сакаат да ја сменат работата, денес уживаат во посебната наклонетост на ѕвездите. Бидете подготвени, бидејќи на крајот се ќе зависи од впечатокот што ќе го оставите кај работодавците. Венера во вашиот знак ја засилува вашата потреба за нежност и љубов. Ви претстои убав и хармоничен период со партнерот. Обрнете внимание на сообраќајот.

Скорпија

Овој ден ви носи успех преку соработка со деловни соработници од странство. Можно е неочекувано службено патување. Партнерот неколку пати искажуваше љубомора. Ова ве доведе во одбранбен став, што ве исцрпи емотивно. Нервоза.

Loading...

Стрелец

Доминантна тема и понатаму се парите. Овој период го означува поставувањето на основите за долгорочна деловна соработка и голем напредок во кариерата. Овој ден ви носи предизвик да ја преминете линијата на пријателство со личност која долго ви се допаѓа. Ве мачи незадоволството

Јарец

Мноштвото планети во вашиот знак ставаат акцент на вашите долгорочни деловни цели. Сега сте во позиција да направите многу голем чекор во вашата кариера. Слободните Јарци денес можат да ја запознаат својата сродна душа на патување. Тоа може да биде Рак или Шкорпија. Се чувствувате одлично.

Водолија

Вашето поле на тајни непријатели е многу нагласено. Ова бара претпазливост, не ги откривајте вашите деловни планови на апсолутно никого. Овој ден ви носи можност да стапите во врска со личност во знакот Овен или Лав. Вртоглавица.

Риби

Планетите ве поддржуваат во соработка со некој од странство. Некои од вашите пријатели се добронамерни кон вас, затоа бидете повнимателни од вообичаено. Продолжува периодот на усогласување помеѓу вас и вашиот партнер. Ви претстои убав и романтичен период. Замор, несоница.

Loading...