Хороскоп за четврток, 22 октомври

Сподели со своите пријатели

ОВЕН

Loading...

Работа: Не сте на иста бранова должина со колегите. Жал ви е што не се чувствувате како дел од тимот.

Љубов: Комуникативни сте, но никако не запознавате некоја интелигентна личност.

Здравје: Промена на расположението ве чека.

БИК

Работа: Амбициозни сте и самоуверени. Правите работни планови во склад со внатрешните чувства.

Љубов: Емотивниот однос стагнира. Свесни сте дека не е неопходен разговор со другата страна, но го одложувате.

Здравје: Добро здравје.

Loading...

БЛИЗНАЦИ

Работа: Се среќавате со многу работни проблеми. Некои се директна последица од одлуки донесени набрзина, без вдлабочување во проблематиката.

Љубов: Емотивно не сте задвоолни. Ниту вашиот партнер ве разбира, ниту вие него.

Здравје: Не сте расположени.

РАК

Работа: Вредни сте и успешни. Имате впечаток дека се можете.

Љубов: Емотивно сте незадоволни. Комуникацијата со саканата личност е лоша. Пробувате да ги решите проблемите на мирен начин, но не успевате.

Здравје: Добро здравје.

Loading...

ЛАВ

Работа: Имате позитивна трема. Нов работен почеток е предизвик, но делумно начин да се афирмирате себе.

Љубов: Во елемент сте. Запознавате нова личност која без отпор паѓа на вашиот шарм.

Здравје: Се чувствувате добро.

ДЕВИЦА

Работа: Не сте задоволни од соработката со колегите. Се појавуваат мали потешкотии кои ги решавате во од.

Љубов: Презадоволни сте емотивно. Чувствувате дека на партнерот можете да се потпрете во секој момент.

Здравје: Солидно здравје.

Loading...

ВАГА

Работа: Вашите успеси говорат наместо вас. Пријатно сте изненадени од новата работна понуда. Размислувате да ја прифатите.

Љубов: Односот со партнерот стагнира. Не успевате да ги решите проблемите.

Здравје: Проблеми со хормоните.

ШКОРПИЈА

Работа: На работа искрснуваат тешкотии кои ги одложуваат плановите. Тоа целосно ве демотивира.

Loading...

Љубов: Емотивно сте задоволни. Партнерот ве разбира во целост.

Здравје: Проблеми со коските.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Во работна смисла сте задоволни. Успешно ги реализирате плановите, а покрај тоа и финансиската ситуација се менува на подобро.

Љубов: Во необврзувачка врска сте, но другата страна така не го разбира тоа.

Loading...

Здравје: Задоволни сте од физичката кондиција.

ЈАРЕЦ

Работа: Ви одговара работната навика, но на работа доаѓа до трансформација, а вам ви е малку тешко да држите чекор со тоа.

Љубов: Задоволни се од стабилниот емотивен однос и во потполност му се посветувате.

Здравје: Наклонети сте кон нервоза.

Loading...

ВОДОЛИЈА

Работа: Демотивирани сте од ситуацијата на работа. Колку енергија и да вложувате, имате впечаток дека сте и натаму на исто место.

Љубов: Ви годи поддршка од саканата личност која пробува да ве охрабри.

Здравје: Наклонети сте кон нерасположение.

РИБИ

Работа: На работа се појавуваат потешкотии кои ги решавате во од, па сте задоволни затоа што нема одстапки од плановите.

Loading...

Љубов: Емотивно не сте исполнети. Имате партнер кој не знае да ви даде чувство дека сте сакани.

Здравје: Стабилно здравје.


Leave a Reply