21.02.2017 13:31

ХОРОРОТ ВО СИРИЈА: Девојче плаче и бара помош од под рушевините (видео)

Facebook Twitter Google+

Активисти на Сириската цивилна одбрана објавиле потресно видео на социјалните мрежи. Имено, по нападот на Дамаск во рушевините останало закопано едно девојче.

Помогнете, најдете ја Аја, вика мајката на девојчето кон спасителите кои дошле да ги пребаруваат рушевините настанати по бомбардирањето на сириската војска.

Спасителите го слушнале нејзиниот плач и со раце започнале да копаат за да што побргу стигнат до девојчето. Успеале да ја извлечат жива и да ја пренесат во болница, но тежната на нејзините повреди не е позната.

 


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments