21.02.2017 13:31

ХОРОРОТ ВО СИРИЈА: Девојче плаче и бара помош од под рушевините (видео)


Активисти на Сириската цивилна одбрана објавиле потресно видео на социјалните мрежи. Имено, по нападот на Дамаск во рушевините останало закопано едно девојче.

Помогнете, најдете ја Аја, вика мајката на девојчето кон спасителите кои дошле да ги пребаруваат рушевините настанати по бомбардирањето на сириската војска.

Спасителите го слушнале нејзиниот плач и со раце започнале да копаат за да што побргу стигнат до девојчето. Успеале да ја извлечат жива и да ја пренесат во болница, но тежната на нејзините повреди не е позната.

 


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments